Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Apple jednak bez własnej kryptowaluty, 9.10.2019r.

Podziel się postem:

 

Przed miesiącem wiceprezes Apple Pay – Jennifer Bailey – zadeklarowała, że Apple przygląda się branży kryptowalutowej oraz uważa ją za interesującą. Wywołało to spekulacje, jakoby korporacja miała przygotowywać się do stworzenia własnego coina. Plotki te zdementował jednak szef firmy – Tim Cook. W ostatnim wywiadzie został zapytany o tą kwestię, na co udzielił konkretnej odpowiedzi – “Nie”. Dodał również, że w jego opinii sprawy walutowe powinny zostać w rękach państwa. Nie podoba mu się także idea prywatnych walut korporacyjnych.

Zespół odpowiedzialny za kryptowalutę Libra opublikował nową “mapę drogową”, ukazującą kolejne kamienie milowe, które ma w planach zrealizować. Dowiedzieliśmy się, że coin działa obecnie w ramach testnetu, będącego niejako wersją testową mainnetu (sieć oficjalna). Wykorzystanie środowiska testowego ma na celu zidentyfikowanie błędów i ich eliminację. Równolegle działa pre-mainnet udostępniony dla niektórych partnerów. W jego ramach tworzą oni nowe węzły i komunikują się wzajemnie za ich pośrednictwem. Zamierzeniem twórców jest spadek udziału Calibry w sieci do 1%, co będzie możliwe po przekroczeniu liczby 100 partnerów projektu.

Chociaż prace wrą, wzmagający się szum medialny i kontrowersje wokół poczynań Facebooka powodują, że niektórzy partnerzy odwracają się od Libry. Ostatnio swoje odejście ze Stowarzyszenia ogłosił Paypal. Spółka poinformowała przy tym, że dalej będzie “wspierać ambicje Libry”. Sensowność swojego udziału w Librze miały rozważać także Visa i Mastercard. Ostatnio jednak Wall Street Journal podał, że firmy te mają na powrót zwiększyć swoje zaangażowanie w projekt.

Przeprowadzenie rewolucji blockchainowej na rynku Forex planuje Vanguard – jedna z największych spółek z branży doradztwa inwestycyjnego, funduszy inwestycyjnych oraz ETF-ów. Spółka ma przygotowywać platformę umożliwiającą wymianę walut bez pośredników, co pozwoli na uniknięcie opłat bankowych. Projekt jest obecnie na etapie pilotażu i przeprowadzono już za jego pośrednictwem kilka transakcji. Zdaje się, że aktualnie dedykowany jest on przede wszystkim większym podmiotom zarządzającymi aktywami.

Do końca tego miesiąca ma ruszyć własna sieć blockchainowa Telegrama – TON (Telegram Open Network). Inwestorzy zostali poinformowani, aby do 16 października przekazać swoje klucze publiczne, celem doładowania ich należnymi tokenami Gram. Warto przypomnieć, że w ramach promocji sieci, każdy nowy użytkownik aplikacji Button Wallet otrzyma od twórców 6,6 Gramów.

Upadła kolejna giełda kryptowalutowa. Tym razem swoje podwoje zamknęło Coinexchange.io, co ma być spowodowane jedynie decyzją biznesową, a nie incydentem związanym z naruszeniem bezpieczeństwa zgromadzonych tam środków. Osoby odpowiedzialne za platformę stwierdziły, że obecne koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa witryny i wsparcia użytkowników przekraczającą osiągane zarobki.

Bitcoin konsoliduje w zakresie 8500 – 7700 USD. W poniedziałek nie powiódł się atak na dolny poziom ograniczający strefę, który pozostał w mocy. Kolejny opór pozostaje na 9000 USD, zaś wsparcie na 7450 USD.

Po podbiciu po niedawnych spadkach, Ethereum jakby zastygło między 170 a 180 USD. Ewentualny opór może wystąpić na poziomie około 185 USD, zaś wsparcie na 147 USD.

Bitcoin Cash pozostaje w 30-dolarowym zakresie wahań między 210 a 240 USD. Dla uwolnienia się ze strefy, kluczowe może okazać się przełamanie potencjalnego poziomu oporu na 240 USD lub wsparcia na 200 USD.

Litecoin próbuje podbijać, jednak napotkał opór na poziomie 49 USD. Kolejny znajduje się w okolicach 64 USD, a potencjalne wsparcie może wystąpić na 41,5 USD.

Na Ripple w ostatnich dniach ujawniła się silna presja popytowa. Wzrosty wyniosły kryptowalutę pod opór na 0,28 USD, który został jak na razie naruszony jedynie cieniem. Wsparcie znajduje się na 0,22 USD, zaś kolejny opór na 0,33 USD. Po drodze czeka również okrągły poziom 0,3 USD.

Dash napotkał na presję podażową nieco poniżej poziomu 74 USD. W mocy pozostają wsparcia na 65 i 59 USD, zaś następny opór czeka na 77,5 USD.

 

CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz