Analizy

Analizy weekendowe walut i złota, 20.09.2015r.

Podziel się postem:

W ostatnim tygodniu wiele pisałem o walutach i złocie, jak również zamieszczałem wykresy robocze pokazujące moje zagrania.

Na początku chciałbym przypomnieć wykres złota z interwału dziennego, na którym dokładnie wskazywałem sygnały kupna i moje zajęte pozycje.

Goldd

Wybicie linii trendu dało dobry sygnał kupna. Przed weekendem zamknąłem moje dwie pozycje z uwagi na ryzyko poniedziałkowego otwarcia.

Zysk z moich pozycji to 4:1 i z drugiej 1:1.

Po cichu liczę też na niższe wartości żeby dobrać co nieco.

 

USD/CHF – H4.

Małą pozycje pobrałem w piątek na parze usd/chf. Widziałem wsparcie z którego skorzystałem. Wybicie linii trendu powinno przyspieszyć ten ruch jednak nie oczekuję wielkich ruchów. W tej chwili mój zysk to 60 pipsów ale wiadomo – weekend.

Warto pamiętać, że usd/chf koreluje odwrotnie w parą eur/usd.

usd_chfh4

USD/JPY – H4.

W poprzedniej analizie usd/jpy graliśmy L. Zysk z pozycji wyniósł ok 60 pipsów lub przynajmniej 0 po podciągnięciu sl na be.

W piątek walor ten wykonał pogłębienie dołka i zatrzymanie na kolejnym wsparciu tworząc „korektę złożoną”.

Wszystko obrysowałem w kanał. Sprawny analityk szybko powinien dopasować się do warunków panujących na giełdzie i zmiany jakie zachodzą.

Jak widać na moim przykładzie, bliskie stopy i precyzyjne wejścia pozwalają zarabiać nawet jak scenariusz bazowy nie rozwija się po naszej myśli.

Oczywiście na kolejnym wsparciu po zaistnieniu sygnału pobrałem kolejne L ze stopem pod dołkiem.

Wszystko odbywa się w ramach stałego zarządzania kapitałem.

usd_jpyh4

Dollarindex – H4.

Kolejny przykład korekty złożonej prawdopodobnie mamy na indeksie dolara amerykańskiego.

Oszacowałem koniec korekty i na sygnale krótkoterminowym pobrałem moje pozycje.

Linia trendu ma tutaj kluczowe znaczenie dla dalszych losów mojej pozycji.

dolarindexh4

USD/PLN – dzienny.

Analogiczna sytuacja występuje na parze usd/pln, gdyż walor tej zachowuje się bardzo podobnie jak dollarindex.

Na wykresie dziennym cena dotknęła wsparcia i kolejne świece powinny potwierdzić bądź zanegować jego ważność.

usdplnd

Oczywiście wykres dzienny dla mnie jest tłem, zaś fale i ich kształt odczytujemy z interwałów niższych – tym razem będzie to H4.

Wspomniane wsparcie z interwału dziennego jak widać dokładnie zadziałało drugi raz (zarówno dla końca spadku jak i korekty mniejszej).

W tej chwili cena znajduje się pod oporem, gdzie trwałe jego pokonanie da sygnał kupna zarówno na parze usd/pln jak i potwierdzi sygnał na dollarindex.

usd_plnh4

Tak też się właśnie bawię w inwestowanie.

Zapraszam również chętnych do współpracy aby mogli pouczyć się sztuki inwestowania. Moje techniki nie znajdują się w książkach tylko stanowią zbiór elementów wielu technik i sposobów określania trendu zaczerpniętych od innych traderów na przestrzeni 8 lat, które stosuję całościowo a potwierdzam innymi narzędziami.

Przez te lata zbadałem i używałem techniki preferowane przez wielu traderów i doszedłem do wniosku że w zasadzie wszystkie są podobne. Warto aby wybrać dla siebie bardziej przejrzyste. Ja swoją drogę nauki i testów już przeszedłem. Od czasu do czasu wrzucam na wykres narzędzia używane przez wielu traderów i są one tak samo istotnie jak inne, linie pitchforka czy średnie ichimoku też wskazują w podobnym miejscu sygnały co moje techniki. Najważniejsze aby techniki były proste i łatwe do stosowania.

Zapisz się na NEWSLETTER.

 

 

Podziel się postem:

4 Replies to “Analizy weekendowe walut i złota, 20.09.2015r.

 1. Oj mamy 21 wiek te wszystkie analizy to sredniowiecze.
  Ja nie opieram sie o te starocie wg moich danych mamy ostatni spaqdek na złocie do poziomu 1110 i od tego poziomu stały 7 letni wzrost ,tego robiąc swoje analizy nie zobaczysz.Oczywiscie równie dobrze na ich podstawie mozesz porównywac mrówkę ze słoniem jakies wnioski z tego porównania wyciągnies moze będą trafne a tu nie o to chodzi.Szukaj nowej drogi podejscia zycze powodzenia

  1. Dzięki za lekcję ale nie mam czasu czekać latami na jeden sygnał, który będzie trwał kolejnych 7 bez korekt. Wolę moje „średniowieczne” analizy na których zarabiam każdego miesiąca pieniądze. Akurat się składa, że ostatni kilkumiesięczny okres dał skuteczność moich analiz na poziomie 80% wejść.
   Być może Pan zarabia większe więc mogę tylko pogratulować. Zastanawia mnie tylko wniosek Pana o przyszłych dołkach i wieloletnich trendach. Znam większość traderów praktyków w Polsce i na świecie i żaden z nich nigdy nie powie co będzie jutro a tym bardziej za rok a co dopiero 7 lat. Nie powie, ponieważ My handlujemy na giełdzie a nie uprawiamy hazardu!!
   Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów.

 2. Dla Pana i innych Ekonomia wszechswiat rozwijaja sie w 2 kierunkach wys i szer tak Pan i inni tworzycie te analizy rownie dobrze mozna spytac komara czy poleci w góre czy dół efekt ten sam.
  Tylko analiza wektorowa w skali makro moze dac odpowiedz co sie bedzie działo w skali mikro .
  Oczywiscie znam dołki i górki jak Pan to nazywa bo je na tym modelu widzę nie podam ich z oczywistych wzgledów moge jedynie powiedziec zeby Pan przy 80 proc skutecznosci kupił olej dopiero na 42 zycze rown. powo

Dodaj komentarz