Analizy

Analizy weekendowe walut, 7.12.2014r.

Podziel się postem:

Zapisz się na NEWSLETTER i otrzymuj bieżące analizy. 

 

Przedstawiam obiecane analizy walut.

 

NOK/SEK.

Wykres dotyczy interwału dziennego, na którym widać rozwinięty spadek. W mojej ocenie spadek dociera do zgrupowania wsparć i istnieją szansę na większe odbicie.

Wsparcia, które traktuję jako ważne to zniesienie fibo, wsparcia poziome i linię trendu. Dodatkowo wsparte wyprzedaniem wskaźników oscylacyjnych.

 

Miejsc sygnalnych nie będę opisywał (sam posiadam pozycje brane z niższych interwałów i chętnie dobiorę na dłuższy termin jak powstanie sygnał) jedynie wsparcie dające wielkie szansę na zmianę trendu.

 

noksekd

 

NZD/USD.

Wcześniej wspominana para walutowa wciąż nie daje sygnałów kupna, zaś cena pobija kolejne dołki.

Spadek nieznacznie przekroczył 78% zniesienia poprzedniego wzrostu i w tej chwili notuje „naruszenie” wsparcia. Nagłe odbicie ceny w kolejnych dniach może dać sygnał kupna.

 

Warto zwrócić uwagę na układ ORGR, żółta linia trendu wskazuje linię szyi czyli techniczny sygnał kupna.

linie niebieskie to kanał spadkowy, który może być korektą. Właściwie taki scenariusz biorę jako bazowy. Wszystkie te wsparcia powinny zadziałać, pytanie tylko na jak długo. Jutro lub pojutrze warto wypatrywać formacji świecowej na interwale dziennym. Stop pod dołkiem bezwzględnie, obecnie wynosi ok 50 pipsów.

 

nzdusdd

 

EUR/GBP.

Na tej parze analizuję wykres 4-godzinny. Strukturę spadku narysowałem w formie korekty i wpisałem ją w kanał spadkowy. Obecnie mam pozycje oczekujące ponad lokalnym szczytem. Na interwale godzinowym narysowałem linię trendu i nie jest ona za wyraźna ale na siłę daje sygnał kupna. W związku z czym kolejny poziom wejścia jest nad szczytem.

 

eurgbph4

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz