Analizy

Analizy weekendowe, 26.04.2015r.

Podziel się postem:

W dzisiejszym wpisie poruszę kilka walorów, głównie walut i metali.

Na wstępnie podsumuję ostatnie analizy, które zamieściłem w serwisie.

 

AUD/NZD.

Sygnał na tej parze podałem na dwóch interwałach czasowych. Wiadomo, iż interwały dzienne charakteryzują się wyższą skutecznością.

Zysk od wejścia wynosi prawie 200 pipsów.

Poniżej wykresy H4 i dzienny.

 

audnzdzysk

audnzddziennyzyski

Wejście techniczne z jasnym poziomem stop. Zysk wyniósł 3-4 : 1 czyli całkiem dobry stosunek straty do zysku. Mamy zatem kolejne dwie próby kolejnych zagrań.

 

Platyna.

Analiza platyny zakładała wejście agresywne po pokonaniu linii trendu – tutaj cena skierowała się w stronę SL.

Wejście z interwału dziennego nie dało sygnału z uwagi na brak aktywacji formacji świecowej.

 

platynadziennydzisiaj

Mimo, iż poziomy są nadal utrzymywane w rejonie wsparć to struktura falowa staje się niejasna. Być może moją winą było naciągnięcie poprzedniego swingu wzrostowego jako do impulsu, gdzie wyraźnie jest zyg-zakiem.

 

Gold.

Dzisiaj chciałbym przedstawić pewien pomysł na złocie.

Na wykresie dziennym naniosłem wsparcia, które warto obserwować. Ewentualne zachowanie w postaci ataku popytu może skutkować sygnałem kupna. Szansą dla zmiany trendu jest pokonanie linii trendu.

golddzienny

 

Na koniec para walutowa, która ostatnio wymęczyła mnie trochę – GBP/CAD.

Poniżej zamieszczam wykres dzienny i tygodniowy.

 

gbpcaddzienny

gbpcadtygodniowy

 

Na dziennym widzimy popyt wybijający linie trendu spadkowego.

Wykres tygodniowy przedstawia ważne wsparcie poziome, z którego cena odbiła. Oznaczyłem dodatkowo poziom przyspieszenia wzrostu po wybiciu formacji świecowej.

 

Za wiele nie na rynku nie widzę.

Polskiej giełdy nie chcę komentować, ponieważ nie mam zdania. Nastawienie mam bardziej negatywne ale nie podejmę teraz próby rysowania zasięgów obecnej zwyżki.

 

Osobiście nadal posiadam jednostki funduszy średnich spółek. Sygnały kupna padły na indeksie mwig40, który szczegółowo opisywałem na początku roku. W funduszach mam jeszcze trochę pieniędzy jako pozostałości po dawnych moich inwestycjach z lat 2007-09… i tak sobie leżą do dzisiaj. Od kilku lat wchodzę z fundusze akcji tylko na większe sygnały kupna gdzie ostatnio był ich bardzo mało.

 

Z bieżącego ruchu może uda się za robić 12 do 15% po ostatniej konwersji, gdyż planuję powrócić do obligacyjnych  z przyszłym tygodniu. Podtrzymuję zdanie, że fundusze nie są dobrym narzędziem do inwestowania z uwagi na duży procent potrącanej prowizji z dziennej wyceny przez zarządzających i dodatkowo dwudniowym okresem konwersji. Jednym słowem ciężko jest nam nawet zabezpieczyć zysk lub stratę.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz