Analizy

Analizy walut (podsumowanie w ubiegłego tygodnia), anaiza średnioterminowa indeksu Russell, 16.08.2015r.

Podziel się postem:

Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje…

Przyszedł czas w końcu na podsumowanie moich analiz i wykresów zamieszczanych na profilu facebook z okresu niemal dwóch tygodni, a że dzień wolny przed nami to zabieram się z rana za pracę, tym bardziej że narobiło się zaległości.

Okres wakacyjny nie bardzo sprzyja handlowaniu ze względu na większe lenistwo i liczne wyjazdy. Mimo to udało się coś podebrać i „ciupnąć” głównie na walutach.

Przypomnę, że w serwisie www. galeriazyskow.pl publikuję analizy głównie o dłuższym interwale czasu: dzienny i tygodniowy, zdarza się i H4. Natomiast na profilu fb wrzucam szybkie analizy/wykresy z interwałów H4, H1 i M15 (niezbyt często).

Zatem przejdę do podsumowania i zweryfikowania moich analiz z dwóch tygodni.

Natural Gas.

Analizę gazu zamieściłem 7.09.2015 r. (teraz zauważyłem datę i może nie jest ona z okresu dwutygodniowego ale zysk realizowałem w piątek) i teraz możemy się przyjrzeć efektom tejże analizy.

naturalgash4

Na interwale H4 wyznaczyłem miejsce docelowe dla korekty a nawet dałem podpowiedź dla czytelników gdzie możemy spodziewać się sygnałów kupna/odwrócenia trendu.

Wykres gazu dzisiaj.

naturalgaszysk

Niespełna miesiąc później widzimy zysk 4-ro, 5-ciokrotnie wyższy w stosunku do poziomu SL. Linie trendu, które wykreśliłem dla potwierdzenia sygnałów dobrze zadziałały, zaś zysk według naszego mm to 8-10% naszego kapitału.

 

GBP/USD i EUR/GBP.

Niedawno jednocześnie zamieściłem analizy walut: gbp/usd i eur/gbp – obie na fb

gbpusd,eurgbp

GBP/USD (H4) zakładał zakończenie tendencji spadku korekcyjnego. Zastosowałem inną technikę generowania sygnału (w sumie handluję za pomocą 3-4 technik żeby maksymalnie uprościć pracę) – inside bar.

Jak widać strategia okazała się słuszna dając 110 pispów zysku. Sygnał wciąż obowiązuje.

gbpusdzysk110p

Wejście techniczne i czyste z jasnym sl. Takie jak lubię.

 

Jeśli chodzi o eur/gbp, sygnał trochę spóźniłem co pisałem w komentarzu podczas zamieszczania wykresu, więc zagrałem na sygnał techniczny, mimo że była okazja wcześniej na agresywnym. Zysk oczywiście podaję od mojego wejścia.

eurgbpzysk

Bardzo często stosuję pierwsze targety w okolicach szczytu i tutaj mamy zysk ok 130 pipsów, natomiast sygnał wciąż obowiązuje i pewnie rynek dalej będzie wzrastał.

 

EUR/USD.

Przysłowiowy „edek” opisany był dwa razy. Pierwszy raz rozrysowałem go na wykresie dziennym podczas opisania ruchu średnioterminowego. Mocny sygnał kupna.

Drugi raz wskazałem na wsparcie intra (H1, H4) po korekcie pierwszego swingu. Obie analizy realizują się bardzo dobrze.

Wykres edka ze wskazaniem sygnału kupna intra.

eurusdfbsygnał

Proste warunki wybiciowe, powstające tylko w pewnych okolicznościach. Podobne zagranie było na parze gbp/usd. Proszę zwrócić uwagę na różnice jakie istnieją u brokerów. Obecnie handluję na platformie easy-forex, natomiast wykresy rysuję również w stooq.pl . Dla nie ma znaczenia przesunięcie czasowe i zarazem inne świece, ponieważ wskazania płynące ze świec są takie same (pin bar czy długi cień a objęcie bessy oznaczają to samo). Polecam czytanie świec jako najważniejsze narzędzie handlu.

edekzysk180p

No i mieliśmy wybicie poprzedzone ważnym wsparciem co dało zysk 180 pipsów.

Zgodnie z analizą długoterminową sygnał kupna obowiązuje.

 

Soja.

W międzyczasie opisałem wsparcie na wykresie soi, które zauważyłem po jednej z sesji. Pisałem o tym, że podstaw do większego odbicia nie ma ale przynajmniej korekta się należy.

sojagaleria

Tak też się stało.

sojazysk

Zysk 1:1 lub brake even, jak kto woli.

 

Łącznie zysk w przedstawionych pozycji wyniósł ok 420 pipsów.

 

W tej chwili czekamy na realizację sygnałów z indeksów polskich. Opisałem dokładnie przesłanki do wzrostów, natomiast rynek nadal buja. Zapewne w którymś momencie będzie wybicie z progu zmienności i szybki ruch. Miejmy nadzieje, że kierunku zgodnym z naszym oczekiwaniem.

Na koniec analiza indeksu Russell 2000. Co u naszych sąsiadów ze wschodu?

Mocno przeceniony rynek w mojej ocenie „złapał” wsparcie.

Pokusiłem się o zmierzenie wszystkich fal względem siebie. Kiedyś byłem wielkim entuzjastą technik geometrycznych proponowanych przez p. Danielewicza (każdy inwestor przechodzi długą drogę edukacji zanim wybierze narzędzia optymalne do zarabiania) i nadal jestem, tyle że już nie ryzuję tego ponieważ je widzę.

Dlaczego pokusiłem się o wyznaczenie zależności między falami spadkowymi na wykresie russell? Od dawna nie spotkałem tak idealnie zgrywających się miejsc docelowych współczynnika fibo.

Dodatkowo pasuje mi wsparcie poziome i kilka innych narzędzi razem z dywergencją itd.

russelgeometria

Nie wiem na ile mój wykres jest zrozumiały, wiem że masa narzędzi wciśniętych jednocześnie powoduje bałagan na wykresie ale widzimy gdzie pokrywają się poziomy wsparć. Jedna świeca pin bar, która jest też „długim ogonem” (uczyłem się innych trochę nazewnictw) potwierdzona jest 3 zniesieniami fibo: na cieniu i korpusie.

Aby myśleć o sygnałach technicznych potrzebne są układy odwracające, gdyż jedna czy dwie świece nie odwracają trendu na dłużej. Chyba, że miejsce to chcemy wykorzystać do zagrania intra.

W takim razie schodzimy na interwał H4.

russelH4

Teraz jesteśmy na wykresie kontraktów rossell, które mamy na swoich platformach.

Widzimy jak łatwo określić opory, które potrzebne są do powstania sygnałów.

 

Podsumowując dzisiejsze opracowanie.

Sierpniowa praca przy wykresach dała zysk ok 420 pipsów plus kilkanaście pkt. z kontraktów indeksów zagranicznych i soi. Na horyzoncie mam już kilka wykresów do obserwacji np.: nzd/usd, dollarindex. Mamy również ciekawe układy na indeksach w skali intra powstałem w piątek, tak więc od jutro jest przy czym pracować.

 

Jeśli chciałbyś otrzymywać bieżące analizy, zapisz się na NEWSLETTER.

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz