Analizy

Analizy walut EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN, interwał godzinny, 10.11.2013r.

Podziel się postem:

Dzisiaj w spokojną niedzielę przeanalizowałem kilka wykresów i podzielę się kilkoma spostrzeżeniami. Na kilku walorach widać już sygnały, na innych niedługo mają szansę zaistnieć.

W tej analizie poruszę waluty zagraniczne względem polskiej złotówki. Pary te często odwrotnie korelują do ruchu indeksów. Można przypuszczać, że jeśli widzę odbicia na walutach do PLN, wówczas indeksy mają szansę wykonać korekty. Jak się zachowają w istocie, zobaczymy w przyszłości.

 

EUR/PLN – wykres godzinny.

Waluty wybiły się ponad średnioterminowe linie trendu (analogicznie na parach usd/pln i chf/pln, omówionych dalej). Obecnie istnieją duże szanse na korektę poprzedzającego go swingu impulsowego.

W tej chwili wyliczyłem dwie strefy wsparć dla zakończenia bieżącej korekty (o ile to korekta – tak zakładam na obecną chwilę) i warto obserwować zachowanie się ceny na tych poziomach.

W moim portfelu pozostała część pozycji branej na wybicie z interwału H4 i zapewne będę chciał dobrać kilka elek na sygnałach z TF H1.

 

eurpln

 

USD/PLN – interwał godzinny.

Sytuacja podobna kształtuje się na usd/pln. Tutaj korekta dopiero ma szanse przyjść. Trochę opóźnia dolar względem euro ale może zdoła nadrobić. Prawdopodobnie korekta może być płytsza lub dynamiczniejsza. Warto obserwować te walory jednocześnie w celu określenia czasu.

Osobiście często stosuję analizy między-rynkowej, jest ona pomocna przy parach ściśle skorelowanych.

 

usdpln

 

CHF/PLN – interwał godzinny.

Na wykresie chf/pln korketę najlepiej widać i jest ona w miejscach strategicznych. Poziom zniesień fibo 61.8% lub 76.4% ma szansę zakończyć ruch korekcyjny. Druga strefa wsparć dodatkowo wzmocniona jest przebiegającą linią trendu spadkowego ostatniego impulsu.

 

chfplnH1

 

Wyłożyłem moja koncepcję na temat walut względem polskiej złotówki i teraz o ile przerwa weekendowa nie namiesza zbytnio to mogą paść ciekawe sygnały kupna.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz