Analizy

Analizy spółek Bank BPH, Comp, Cormay, 28.05.2013r.

Podziel się postem:

W dniu wczorajszym i dzisiejszym analizowałem kolejną partię spółek. Krótkie analizy zamieszczę dzisiaj o późnej nocnej porze. Z uwagi na bardzo ograniczony czas nie zdążyłem zaktualizować danych dzisiejszy w związku z tym kolejne spółki zostały analizowane na danych weekendowych. Nie ma to większego znaczenia, gdyż ceny przedstawionych spółek są w ciekawych miejscach a ich ceny są atrakcyjne z dużym potencjalnym zasięgiem.

 

Bank BPH – interwal tygodniowy.

Cena porusza się w trójkącie. Rynek prawdopodobnie wykonał korektę abc i w chwili obecnej widać siłę rynku. Kolejne poziomy oporowe mogą dać sygnały kupna. Przebicie linii trendu spadkowego dostarczy sygnał techniczny.

 

BankBPH_W

 

Comp – interwał tygodniowy.

Wykres spółki Comp na dzień pisania analizy próbował przebić się przez linię trendu spadkowego. Bardzo istotną linię. Jeśli atak na opór będzie skuteczny mamy szansę otrzymać średnioterminowy sygnał kupna. Oczywiście świeczka tygodniowa zakończy się pod koniec tygodnia (uwzględniając święto).

Cena porusza się w kanale wzrostowym i zasięg który możemy oczekiwać to górne jego ograniczenie w okolicy poziomu 100 zł. Biorąc pod uwagę bieżące ceny to zysk może być dość pokaźny. Po drodze istnieje jeszcze istotny opór poziomy oznaczony fioletową linią. Sądzę że w okolicach tego poziomu można napotkać problemy.

Reasumując. Wstępne sygnały padły dwa tygodnie temu i w bieżącym tygodniu istnieją szansę na zmianę trendu w średnim okresie. Wykres nie pokazuje obrotów ale jest on znacznie wyższym w stosunku do poprzednich świec.

 

COMPW

 

Cormay – interwał dzienny.

Krótko (już po północy). Korekta ostatniej fali wzrostowej ulega wyczerpaniu a nawet w mojej ocenie zakończyła się (naniosłem tymczasowy kanał/flagę raczej będzie zanegowana w przypadku jego przebicia). Sygnał pał na danej sesji i od tego czasu możemy liczyć nowy ruch wzrostowy. Proszę zwrócić uwagę na wskazania okolic dołkowych wskaźnika Andrews Pitchfork oraz kilku innych narzędzi. Kolejny wazny opór przed nami na poziomie 13.70-80 oraz 15 zł. Ten drugi powinien spowodować cofnięcie a nawet korektę większą po czym ruch trendowy winien być kontynuowany.

 

CoramyD

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz