Analizy

Analizy spółek akcyjnych, zamnkięcie sygnału kupna na spółce Budimex z zyskiem ponad 100%, 27.04.2014r.

Podziel się postem:

Na wstępie chciałbym napisać, że nie jest to dobry czas na kupno akcji z uwagi na niepewną sytuację trendową naszego parkietu oraz rosnącej groźby wystąpienia korekty na rynkach zagranicznych (chociaż ostatnie zagrania moje pod koniec sesji piątkowej to eLki. Oczywiście krótkoterminowo puki co.).

Kilka walorów jednak wykazuje pewne symptomy wytracenia tendencji spadkowej. Nie oznacza to jednak od razu odwrotu. Wsparcia najczęściej powodują odbicie ceny lub jejzatrzymanie.

 

BBI Development S.A.

 

Spółka w mojej ocenie wykonuje korektę poprzedniego swingu wzrostowego. Malejące obroty oraz kanał spadkowy zatrzymany w okolicach wsparć geometrycznych oraz liniowych mogą spowodować akcję popytową.

 

Pamiętamy aby pobierać pozycje jedynie na sygnał. W tej chwili mamy dobrze zlokalizowane wsparcia oraz prawdopodobny trend.

 

bbidev2704

 

K2 Internet.

 

Kolejna spółka ciekawie wyglądająca to K2 internet. Spółka z małą kapitalizacją w związku z czym nie należy zbytnio angażować się finansową.

Obecna sytuacja prawdopodobnie przedstawia trwającą korektę. Miejsca potencjalnego jej zakończenia są dwa.

Obie strefy wsparć zamieściłem na wykresie.

 

k2internet2704

 

Plastbox S.A.

 

Spółka ta od dłuższego czasu jest w dynamicznym spadku i chyba niedługo zaliczy swoje dna. Zatrzymanie piątkowe nastąpiło w bardzo ciekawym i nieprzypadkowym miejscu. Ponadto ukształtowanie się świecy jest mocno popytowe.

Widzimy jak cena minimum sesji wypadła na zgrupowaniu wsparć liniowych i poziomów fibo.

 

Sygnały powstaną nieco wyżej więc decyzja pozostaje dla inwestora czy angażować się agresywnie czy na sygnały potwierdzone.

 

plastbox2704analiza

 

Pointgroup S.A.

 

Wykres spółki Pointgroup podaję przedwcześnie i w trakcie silnego spadku. Jednak moje techniki pozwalają dużo wcześniej wyliczać ciekawe miejsca wsparć i oporów oraz wcześniej przygotować się do ewentualnych sygnałów.

Oznaczyłem na wykresie ciekawe miejsca wsparć i warto obserwować rynek po dojściu ceny do w/w stref.

Kanał spadkowy oraz poziom fibo stanowi silną zaporę do dalszego spadku. Dodatkowo układ falowy kształtuje się w impuls co może sugerować o ostatniej fazie spadku.

Dajmy się rynkowi wystrzelać i wystraszyć ostatnich optymistów tego waloru a niedługo będzie czas na zbieranie papierów.

 

pointgroup2704analiza

 

Jest jeszcze kilka spółek, które analizowałem i zapisałem w notesie jako dobrze rokujące lub do obserwacji. Nie mam czasu na opisanie wszystkich. Zostawię je również do wyrażenia opinii na naszym chacie inwestorów.

 

Na koniec chciałbym podsumować spółkę przedstawianą kilka miesięcy temu.

Budimex S.A. – zysk od sygnału 100%.

 

Sygnał na tej spółce dałem 3 lutego. Pisałem w analizie o możliwościach do wzrostu. Podałem poziom wejścia przy cenie ok 68 zł. Link do analizy: http://galeriazyskow.pl/analiza-spolki-budimex-3-02-2013r/

 

Dzisiaj cena wynosi ok 140 zł co daje ponad 100% zysku.

Takie wyniki na rynku akcyjnym nie są wielkim zaskoczeniem. Spółki akcyjne kupowane są zazwyczaj na dłuższy okres.

 

Poniżej zamieszczam wykres z oznaczeniem wejścia.

 

budimexzysk100procent2704

 

Jak widzimy, giełda jest tak obszerna że każda okazja jest dobra do zarabiania na wszystkich instrumentach. Osobiście więcej operacji wykonuję na forex’ie, niemniej jednak obserwuję co jakiś czas inne walory w tym akcje. Do akcji podchodzę w sposób długoterminowy i analizuję je jedynie w układzie minimum dziennym.

 

Umiejętne posługiwanie się analizą techniczną pozwala wyszukiwać okazje inwestycyjne na wszystkich rynkach.

Więcej spółek akcyjnych poruszać będziemy w grupie inwestorów.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz