Analizy

Analizy spółek akcyjnych, 24.11.2013r.

Podziel się postem:

Dzisiaj przedstawię Państwu kilka wykresów spółek akcyjnych.

Ogólnie rynki globalne są w miejscu dość newralgicznym, jedynie polska giełda chadza ostatnimi czasy swoimi ścieżkami.

Kilka spółek jednak wyszukałem charakteryzujące się większym potencjałem wzrostu.

Kilka perełek pozostawiłem dla uczestników forum analitycznego utworzonego na skype (niedługo będzie miejsce na serwisie).

 

Arctic S.A. – interwał dzienny.

Wybicie z flagi stało się faktem w dodatku na skokowym obrocie (przy analizowaniu spółek akcyjnych obroty i wolumen maja znaczenie – więcej podczas szkoleń). Teraz zapewne przyjdzie czas na jakąś korektę albo kontynuacja ruchu.

 

arctic

 

Complex S.A. – interwał dzienny.

Analogiczną sytuację można dostrzec na wykresie spółki Complex. Zdecydowane wybicie linii trendu poparte obrotem dalej szansę na „jakiś” ruch. Wszystko zależeć będzie od zachowania głównego indeksu.

 

complex

 

Spółka Enap S.A. – interwał tygodniowy.

Na początek wykres tygodniowy z oznaczonymi podstawowymi moimi krechami. Jak widać proste metody lubię najbardziej. Powiedziałbym, że z czasem upraszczam do maksimum a mimo to wyniki z biegiem czasu są coraz lepsze.

najważniejsze pokonanie linii trendu korekty na wykresie dziennym jako wstępna sugestia do wzrostów.

Technicznie więcej na wykresie dziennym.

 

enapW

 

Enap S.A. – interwał dzienny.

 

Wykres dzienny pokazuje naniesionych kilka narzędzi. Układ korekcyjny z potencjalnymi miejscami dołkowymi wyznaczonymi za pomocą geometrii rynku oraz wskaźnikiem Pitchforka plus kilka innych autorskich narzędzi.

Do tego mamy potwierdzoną przebitą linię trendu i ponownie przetestowaną plus formacje świecowe. Całość na powiększonym obrocie.

Tutaj trzeba napisać, że zmiany trendu nie następują od razu i tylko za pomocą jednej świecy. Często towarzyszą temu odpowiednie układy cenowe.

Nie wykluczam jeszcze negację naszego scenariusza (jak to zwykle na giełdzie bywa – nawet najładniejsze układy mogą nie zapłacić) i próba rynko dotarcia do zniesienia fibo 76.4%. Tam tez jest dość ważne wsparcie.

 

Potwierdzeniem sugestii wzrostów będzie trwałe pokonanie poziomej linii oporowej. Osobiście lubię te linie i stają się one coraz bardziej ważne w moich narzędziach a tak marginalizowane przez wielu analityków w Polsce i nie tylko. Miałem okazję pobierać nauki o tradera z Kanady, który pokazał mi to narzędzie i przyznam, że jest ono bardzo pomocne.

 

enapD

 

Fasting S.A. – wykres tygodniowy.

Układ bardzo podobny do poprzedniego. Tutaj również potwierdzeniem będzie pokonanie oporu poziomego, gdyż wykres może zrobić psikusa i zrealizować RGR’a do kolejnej strefy wsparć i zniesienia fibo.

 

fastingW

 

Seko S.A. – wykres tygodniowy.

Na koniec bardzo ubogi wykres spółki Seko.

Nic więcej nie warto pisać ponad to że linia trendu jest przebita całą świecą białą i dalej walor do obserwacji. Przyszła korekta dostarczyć powinna dopiero informacji co dalej z nim zrobimy. Na tę chwilę warto wpisać go na listę obserwowanych i nic więcej.

 

sekoW

 

Podsumowując dzisiejszy wpis pragnę zaznaczyć że powodzenie analiz w dużej części zależne jest od kondycji indeksu. 90% spółek rośnie gdy rośnie indeks (może inaczej, gdy na indeksie jest sygnał średnioterminowy kupna). Na pewno zalecam stosowanie stopów. Zapewne przekonało się o tym wielu inwestorów. Ja również mogę powiedzieć o sobie, że do czasu kiedy moja dyscyplina była stabilna wyniki były chwiejne. Stosuje te same techniki od kilku lat i w zasadzie od czasu, kiedy stopy są zawsze i w miarę blisko wsparć ustawiane to przyrost kapitału jest dużo większy. Również miewam stratne pozycje i mimo to zapewniam Państwa, że zarabiać na giełdzie można.

 

Dwie spółki jeszcze pozostały po mojej pracy weekendowej ale jak pisałem wcześniej pozostawiłem je do dyskusji na zamkniętym forum.

Do wieczora może napisze coś jeszcze na temat walut.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz