Analizy

Analizy intra dla „szybkich” „graczy”, 31.05.2015r.

Podziel się postem:

Poprzednia analiza skierowana była dla inwestorów pozycyjnych, zaś teraz zamieszczę kilka wykresów w skali intra.

Rozpocznę od oceny mojego wpisu sprzed kilku dni. Link : http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresow-srebra-audnzd-i-eurchf-oraz-ropy-28-05-2015r/

 

AUD/NZD – H4.

Na opisanej parze walutowej aud/nzd, gdzie wskazywałem sygnał z interwału H4 do dzisiaj mamy zarobek ponad 90 pipsów.

Przypomnę, że sygnał średnioterminowy nadal trwa a dany był kilka tygodni temu. Wejście jest oznaczone czerwonym opisem na wykresie – warto poszukać w moich starych analizach. Kilka dni temu doszedł nowy sygnał na wsparciu – całość na wykresie. Po pokonaniu linii trendu wolnej mamy szansę podwoić zysk.

aud_nzdh4zysk90p

 

Ropa – H4.

W tym samym wpisie przedstawiłem również analizę ropy i jej szansach na wzrost.

Na wykresie kontynuacyjnym widzimy jak sygnał daje zarobić po odbiciu od ważnego wsparcia. Sygnałem kupna było wskazywane przez mnie pokonanie linii trendu. Zysk wynosi już 2:1.

ropah4

Przed ceną jest istotny opór w postaci linii trendu. Od dalszych losów będzie zależny dalszy ruch wzrostowy, pokonanie tej linii da kolejny sygnał.

 

GBP/JPY.

Na zakończenie dnia sesyjnego w piątek zaistniał sygnał kupna na interwale H1. Nie oczekiwałbym wielkiego ruchu wzrostowego z uwagi na wysokie ceny. Mimo wszystko zagranie ma sens, ponieważ nie dyskutujemy na temat wyższości jednych sygnałów nad innymi, handlując zgodnie z zasadami – gdzie jest sygnał i jasne warunki oraz znany sl.

gbpjpyh1

 

Podsumowując dzisiejsze artykuły chciałem napisać coś dla każdego inwestora. Jedni lubią handlować na wyższych interwałach, które są pewniejsze i mają wyższą skuteczność. Inni, natomiast wolą szybszą grę i poszukują sygnałów na interwałach niższych, jak H1 i H4. Innych nie polecam pomimo, iż zdarza mi się analizować.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz