Analizy

Analizy indeksów GPW, 7.01.2014r.

Podziel się postem:

Zapisz się do NEWSLETTERA aby otrzymywać analizy.

 

Mój wpis rozpocznę od obiecanego indeksu wig deweloper. Skupia on w swoim składzie wszystkie firmy deweloperskie notowane na naszym parkiecie.

Jeśli widzimy dogodne sygnały na indeksie lub subindeksie, możemy wtedy przejść na poszczególne spółki i poszukiwać odpowiednich do kupna. Nie będę podawał gotowca w postaci spisu spółek z opisywanego sektora (od czasu do czasu zamieszczę kilka z nich w serwisie) ale zapewniam, że kilka z naprawdę ciekawych by się znalazło.

 

Wykres przedstawia istotne wsparcie z szansą na zaistnienie krótkoterminowego sygnału kupna.

wigdewetoperw

 

Poniżej jeszcze kilka słów o indeksie wig-u spożywczym.

Zasada jest oczywiście podobna. Po zaistnieniu sygnału lub już teraz w obecności wsparcia możemy analizować poszczególne spółki sektorowe.

Wracając do wykresu wigu spożywczego widzimy jak cena „śliska” się po wsparciu liniowym, zaś w ostatnim swingu rysuje się klin spadkowy. Średnie zaczynają się grupować, ich wybicie w górę będzie pozytywnym objawem dla całego sektora. Oczywiście ważniejsze będą opory liniowe.

Co oznaczać będzie sygnał kupna na opisywanym indeksie?

Mniej więcej to, że poszczególne spółki będą miały potencjał wzrostu kilkadziesiąt do kilkuset % zysku.

 

wigspożywczyW

 

I jeszcze interwał dzienny wig-u spożywczego.

Ciekawostką jest ułożenie wszystkich średnich długoterminowych.

wigspozywczyD

 

I na koniec znalazłem jeszcze ciekawy wykres wigu 250. mało prognostyczny ale za to bardzo czytelny.

wig250

Do pełnych sygnałów jeszcze brakuje ale wszędzie widać wsparcia. Niechcący ściąłem prawą stronę wykres ale zapewniam, że ostatnie wsparcie to poziom fibo 78.4% plus kilka moich kresek.

 

Podsumowując dzisiejszy wpis chciałbym przekazać, iż spodziewałbym się ocieplenia na naszej giełdzie. Jakiego rozmiaru ono będzie tego nigdy nie wiemy. Teraz tak naprawdę jest czas na pracę w celu wyszukania odpowiednich spółek dobrze rokujących.

 

Przypomnę, że prowadzę szkolenia indywidualne z Analizy Technicznej. Podczas szkolenia uczę wszystkich moich technik inwestycyjnych potrzebnych do zarabiania na giełdzie.

Jak widać po moich wpisach skuteczność analiz jest wysoka co przekłada się na stabilne zarabianie.

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz