Analizy

Analizay średnioterminowe EUR/USD, AUD/USD, AUD/CAD, interwał tygodniowy, dzienny, 3.12.2014r.

Podziel się postem:

Nie pisałem ostatnio za wiele bo też nie było o czym. Na walutach nadal doświadczamy powolnego osuwania się ceny na nowe dołki. Opisywany obszernie AUD/USD wciąż nie daje sygnałów, zaś poziom sygnału jest stopniowo przesuwany.

 

Co robimy od kilku dni z walutami? Siedzimy spokojnie i trzymamy łapki przy sobie a najlepiej popijamy kawkę i oczekujemy dogodnych sygnałów. Cierpliwość na rynku jest najcenniejsza.

 

AUD/USD.

Wykres tygodniowy.

audusdw

 

Na tygodniowych wykresach widzimy wyraźne impulsy spadkowe. Wskaźniki dają dywergencje co jest znaczącym symptomem wytracania spadków.

 

Wykres dzienny.

audusdd

 

Wspomniana we wcześniejszych analizach linia trendu spadkowego nadal utrzymuje cenę w tendencji spadkowej bez sygnałów kupna. Uważam, że niedługo doświadczymy silnego odbicia z bieżących poziomów. Nie celujemy w dołki ale spokojnie czekamy na sygnały. Wskazałem miejsca oporów, których wybicie da sygnał wstępny. Nie są to jeszcze sygnały, które lubię i preferuję ale dają techniczne wskazania do zmiany trendu.

 

EUR/USD.

Eur/usd zaczniemy od interwału tygodniowego. W mojej ocenie również mamy szansę budować okolice dołkowe. Obecnie cena dotarła do wsparcia poziomego wieloletniego. W ostatniej fali spadkowej cena przyjmuje postać klina.

 

Wykres tygodniowy.

edekw

 

Wykres dzienny

edekd

Dokładniej impuls spadkowy widać na wykresie dziennym, jak również spadek 5 falami w ramach fali wyższego rzędu.

Dołka jeszcze nie próbuję określać, choć uważam że jest bardzo blisko. Wybicie wielomiesięcznej linii trendu będzie zdecydowanym sygnałem kupna.

 

AUD/CAD.

 

I na koniec wykres AUD/USD, który wygląda całkiem ciekawie w kontekście krótkoterminowego sygnału kupna. Szerokości rynku nie chcę opisywać, gdyż nie wiem co może się zadziać w dłuższej przyszłości.

Na pewno cena dociera do wsparć średnioterminowych i tu warto wykorzystać obecność owego wsparcia do zajęcia pozycji zgodnie z odbiciem.

 

audcadd

 

Wykres H4.

audcadh4

Niższy interwał wyraźnie wskazuje na ostatnie podrygi tendencji spadkowej. Istotna jest linia trendu spadkowego i dywergencje wskaźnikowe.

 

Wykres H1.

audcad1h

Na wykresie godzinnym widzimy ciekawe miejsca do Day Tradingu. Nie namawiam szczególnie Państwa do tego typu handlu na walutach bez przygotowania na spadającym rynku w trakcie trwania silnego trendu. Warto poczekać na bardziej czytelne sygnały podłączenia do trendu.  W tej chwili musimy mieć formacje i ukłądy odwracające trend. Wykres zamieszczam jedynie poglądowo.

 

Mamy zatem ciekawy zestaw wykresów średnioterminowych walut. Do realizacji moich scenariuszy brakuje jakiegoś większego wydarzenia gospodarczego, które może zapoczątkować zmiany.

 

Uwaga! Pojawiła się świetna oferta u brokera Iron Fx, którego osobiście używam i polecam wszystkim moim klientom. Mianowicie, do końca grudnia osoby które zasilą rachunek otrzymają od firmy drugie tyle na handel. Bonus 100% jest przeznaczony na grę i w ten sposób inwestor może zawierać większe pozycje, oczywiście w ramach odpowiedniego zarządzania kapitałem a przy niepowodzeniu tracić mniej swoich pieniędzy.

Pod tym linkiem mogą Państwo założyć rachunek i skorzystać ze 100% bonusu.

https://www.ironfx.com/pl/register?utm_source=305648&utm_medium=ib_link&utm_campaign=IB

 

Osoby, które założą rachunek u brokera IronFx otrzymają wiele upustów na usługi serwisu www.galeriazyskow.pl oraz pełne wsparcie inwestycyjne.

 

IronFX_Promotion_Bonus_250x250_pl

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz