Analizy

Analiza złota oraz pary walutowej gbp/pln, 20.01.2016r.

Podziel się postem:

Ostatnio zamieściłem dwie analizy intra. Wskazywałem w nich dokładne miejsca wejścia w pozycję wraz z zabezpieczeniem stop.

Pierwsza dotyczyła wykresu złota, link do analizy: http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresu-zlota-17-01-2016r/

Prostokąt czerwony to miejsce wybiciowe, które potraktowałem jako sygnał odwrócenia trendu. Kilka świec później były sygnały techniczne w postaci kanału spadkowego. W zależności od posiadanych technik (wiadomo każdy ma inne, ja zaś uczę kilku zagrań w zależności od układów na wykresie) zysk z już jest spory. Cena praktycznie dotarła na górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Sugerowałem ruch do szczytu, więc możemy przyjąć że jesteśmy w jego okolicach.

Dzisiaj zalecałbym zamknięcie części zysków lub całych i/lub przesunięcie stopów na be na wypadek większych wzrostów a zawsze takie szanse są.

złoto_zysk

Analiza pary walutowej gbp/pln.

Link do analizy opisującej parę walutową: http://galeriazyskow.pl/analiza-intra-pary-walutowej-gbpusd-przeglad-wykresu-spolki-tfone-14-01-2016r/

Tutaj sukcesów wielkich nie mam. Wybicie owszem stało się faktem, gdzie ruch w większości przypadków jest zgodny z wybiciem ale pozostawia pytanie czy jest nowym trendem czy tylko korektą.

W tym przypadku ruch uformował się trójfalowy. Co prawda stop nadal trzyma co nie ma dla mnie większego znaczenia, gdyż razem z ruchem wzrostowym był czas i miejsce na majstrowanie przy stopie. Zysk 1:1 nie jest duży i zapewne nie do zamknięcia pozycji dlatego traktuję tę analizę nako wyjście stopem bez zysku i też bez straty lub trzymanie nadal aż aktywuje się stop i zaliczymy stratę z tego zagrania (również w zależności od technik inwestora). W tej chwili też jest zysk z tej pozycji i czas na podjęcie decyzji.

gbpplnzysk

Podziel się postem:

Dodaj komentarz