Analizy

Analiza złota, interwał dzienny i tygodniowy, 25.12.2012r.

Podziel się postem:

Witam po świętach. Zbierałem się do napisania analizy Golda ale w okresie przedświątecznym czas należał się rodzinie, mimo iż pozycje pobrałem w piątek.

 

Na wykresie złota widzimy „dużą” flagę/kanał spadkowy w interwale dziennym i tygodniowym. Cena dochodzi do ważnych wsparć  geometrycznych, liniowych, poziomych oraz wsparć wyznaczonymi technikami ichimoku.

Miejsca oporów i wsparć wcześniej obliczanych oznaczyłem żółtymi obszarami, głównie technikami podejmowanymi na szkoleniach.

 

Wsparciem dla opisanego scenariusza jest wskaźnik oscylacyjny. Dodam tylko że w interwale dziennym ma dość dużą sprawdzalność.

 

 

A teraz szybki rzut okiem na interwał tygodniowy.

Widzimy również zygzag i oscylator w strefie wyprzedania.  Proszę zwrócić uwagę na pokrycie dolnej linii kanału z kilkumiesięczną linią trendu wzrostowego.

Nawiązując do technik ichimoku na interwale tygodniowym dokładnie widać że wsparcie wyznaczone technikami AT idealnie pokrywa się z dolną krawędzią chmury.

Czy miejsce okaże się zyskowne to już inna sprawa. Na tyle ciekawe że nieprzypadkowe i warte do zagrania w mojej ocenie.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz