Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Analiza wykresu złota (gold), 26.09.2019r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu złota – interwał tygodniowy.

Od ostatniego sygnału kupna, który publikowałem w serwisie upłynęło sporo czasu (wykres kontynuacyjny zawiera elementy poprzedniej analizy) iw tym czasie rynek wykonał spory ruch w górę.

Dzisiaj myślę, że korekta bądź zwrot należy się z uwagi na dotarcie ceny do istotniejszego oporu.

Raczej obstawiałbym korektę nawet głębszą ale zmianę trendu na złocie jeszcze nie prognozują.

Całkiem możliwe, że jeszcze zobaczymy nowe szczyty ale o tym w dalszej części analizy.

 

Analiza wykresu złota – interwał tygodniowy.

Na wykresie tygodniowym pokusiłem się o wyznaczenie kilku istotnych kresek. Pierwsza linia trendu i kolejna sygnalna rozpoczynająca ruch spadkowy.

 

Analiza wykresu złota – interwał dzienny.

Moja koncepcja jest bardziej widoczna na wykresie dziennym. Zakłada ona wykonanie ruchu spadkowego jako pierwszej fali bądź impulsu w dół a obecnie widzimy ruch korekcyjny, po którym może nastąpić kolejna fala spadkowa.

 

Analiza wykresu złota – interwał H4.

I co teraz?

Można było łapać pozycje przy oporze, gdzie zbiegały się wszystkie ważniejsze miejsca ze stopem nad szczytem. ten wariant już nam uciekł i nie ma co pisać co było a co można było zrobić i ile zarobić. Unikam tego typu wpisów, niemniej pokazuję gdzie lubię widzieć cenę i moje częste setupy.

Obecnie cena jest w kanale i dla handlujących na dłuższy termin, min w wymiarze H4, D1 oczekiwałbym wybicia jednej z granic kanału. W górę, zajmujemy L lub czekamy aż się impuls wytraci i ponownie szukamy wejścia w S – zgodnie z zasada, że na górkach nie gramy longów.

 

Albo zajmujemy S po wybiciu kanału tym samym uznając potwierdzenie sygnały sprzedaży wyższego rzędu z interwału D.

Oba scenariusze są prawdopodobne ale ja osobiście więcej szans przypisuję pierwszemu. O drugim piszę na tylko w przypadku gdyby rynek chciał jeszcze przeciągnąć impuls wzrostowy co jest dość częste na rynku a my musimy w logiczny sposób zabezpieczać pozycje zajęte. Granie bez stopów na dłuższą metę doprowadza do kłopotów.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz