Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Analiza wykresu złota, 21.02.2020r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu złota.

Na wstępie wyjaśnienie małe. Brak wpisów na temat ewentualnych sygnałów kupna bądź sprzedaży z mojej strony oznacza brak okazji inwestycyjnych. W myśl zasady traktuję giełdę, iż lepiej stracić pieniądze niż okazję. Jeśli natomiast nie wiedzę dobrych wejść poprostu nic nie robię. Wolę wyczekać lepszych momentów niż na siłę szarpać się na rynku, którego nie rozumiem. Czas ten można przeznaczyć na wiele innych ciekawych aktywności w życiu a to daje niezależność finansowa i dochód nie tylko z giełdy. Pisałem wiele razy, ze utrzymanie na podstawie handlu na rynkach wprowadza wiele kłopotów, ja mam ten komfort że porzuciłem myśl życia z giełdy dawno temu (były takie przymiarki wielokrotnie) i znacznie lepiej psychicznie znoszę ewentualne straty czy nawet serie strat a znacznie lepsze osiągam wyniki z drugiej strony.

 

Wracając do złota. Pisałem o okolicach szczytowych bo taki widziałem scenariusz. Kilka pozycji nawet było pobranych i przy odpowiednim prowadzeniu pozycji i zabezpieczaniu stopem nabrało to sensu. Na trudnym scenariuszu niespełnionym też można zarobić albo wyjść na 0.

Teraz wyczekiwałbym kolejnych symptomów przesilenia i kolejnych oporów wyższego rzędu oraz obserwacji rynku w tych miejscach jako potencjalnych okazji do sprzedaży. Nie można się podpalać bo takich sytuacji rynek daje co jakiś czas bardzo dużo.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz