Analizy

Analiza wykresu wig20 w ujęciu godzinowym, 14.03.2015r.

Podziel się postem:

Na wykresie wigu 20 od pewnego czasu obserwujemy korektę ostatnich wzrostów. Więcej opisałem kilka dni temu przy omawianiu spółki Kghm. Widzę tutaj podobieństwa, związane zwłaszcza z wielką kapitalizacją tej spółki i sporym udziałem w całym indeksie.

 

W tej chwili widzę przed nami interesujące wsparcia i wiele teraz będzie zależało o warunków zewnętrznych czyli giełd zagranicznych. O ile u nas wzrosty mają technicznie uzasadnienie tak parkiety zagraniczne są w ich zaawansowanym stadium.

 

Korekta, bo taka zakładam, na wykresie wig 20 układa się w układ abc, gdzie fala 3 przybiera strukturę impulsu. Zgrupowanie wsparć, do którego dociera cena stanowi:

  • 50 % fibo całego ruchu poprzedniej fali wzrostowej,
  • wsparcia poziome,
  • równość fal w korekcie ( stosunek fali c do a).

Mamy zatem wiele przesłanek aby rozpocząć odbicie lub zmianę krótkoterminowego trendu albo powrotu do niego.

 

Na wskaźniku jest co prawda jeszcze trochę miejsca choć już wskazuje duże wyprzedanie, to samo się tyczy interwału H4 plus duża dywergencja.

 

wig20h11403

 

Bliżej.

wig20h1bliżej

 

Podsumowując. O ile się plan nie „sknoci” istnieją wielkie szansę na wyszukiwanie sygnałów kupna i zarobienia kilkudziesięciu punktów.

Proszę zapisywać się do NEWSLETTERA aby otrzymywać bieżące analizy.

Polecam zainteresowanie się szkoleniami z analizy technicznej oraz systemami transakcyjnymi głównie systemem GOLD (jest to system na kontrakt fw20 automatyczny). System ten dał w zeszłym i poprzednim roku wielką stopę zwrotu a wraz z systemem GOLD+target stanowi wielką siłę jako strategia. Przypomnę, że systemy te można stosować jednocześnie, wówczas strategia przynosi najlepsze efekty.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz