Analizy

Analiza wykresu wig20, podsumowanie wejscia na PKN Orlen, 7.09.2014r.

Podziel się postem:

Ostatnio wiele pisałem o kontraktach FW20 i wigu 20,  podane sygnały były bardzo precyzyjnie co pokazywałem na własnych zagraniach w screenach.

 

20 pkt, które ostatnio złapałem i opisałem okazały się marna cząstką ruchu, który po moim zamknięciu rynek wykonał. Nie nie ma tego złego. Zagrałem z wąskim stopem i targetem intra. Grunt że saldo rachunku się powiększa. W poprzednich ruchach „wpadło” kolejno 90 i 120 pkt a tym razem 20. Nikt nie ma monopolu na wiedzę na rynku ale przy dobrych wejściach ryzyko jest znacznie ograniczone. Prowadzenie pozycji to już sprawa nie co trudniejsza.

 

Dzisiaj chciałbym przedstawić możliwe strefy oporowe. Nie ma mowy o żadnym sygnale. Pomysł przedstawiam jedynie poglądowo o ewentualnym scenariuszu, który dostrzegłem na rynku.

 

wig207

 

Mój scenariusz zakłada wyczerpanie obecnej fali wzrostowej. Podaję nawet propozycję układu falowego plus kilka innych oporów.

Oscylatory szybkie zaczynają dawać sygnały sprzedaży, zaś oscylator wolny MACD (nie widzimy na wykresie ponieważ zajmował za dużo miejsca) wszedł w strefę wykupienia.

Co istotne dla rynku polskiego, to malejący wolumen podczas fali 5 co sugerować może ograniczoną aktywność kupujących tzw. „grubasków”.

 

Na koniec chciałbym pokazać wielki kanał (zielone krechy) wzrostowy, który może a nie musi być prognostyczny a oznaczać może wielką korektę ABC w całej strukturze średnioterminowej. Na tę chwile nie będę przedstawiał opcji długoterminowych a jest ich kilka. Skupiam się jedynie za zagraniach intra H15 – H1 (20-50 pkt) lub nieco większych H1 – H4 (70-100 pkt) opisane ostatnio.

 

Nie chcę być źle odebranym. Owy kanał może oznaczać zawrócenie ceny na południe, zaś teraz traktuję górne ograniczenie TYLKO jako ważny opór dla bieżącego trendu.

 

Istnieje duża szansa na S jeśli zaistnieją sygnały. Na tę chwilę mamy trend wzrostowy z oznakami jego wyczerpania i coraz więcej negatywnych przesłanek do rozpoczęcia korekty.

 

Kilka słów o PKN Orlen.

Podsumuję tutaj ostatnie zagranie na wzrost na kontraktach CFD spółki PKN Orlen.

Po  ostatnim wpisie na temat tej spółki, gdzie opisałem i pokazałem na wykresie zagranie na L (http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresu-kontraktow-terminowych-fw20-i-kilka-slow-o-pkn-orlen-2-09-2014r/), zgodnie z moją analizą rynek wykonał swing wzrostowy.

Moje TP ustawione było na szczycie a jak widzimy rynek zaszedł troszkę wyżej.

 

pknorlenrealizacja

 

Bilans to 1.30 zł zysku na akcję, co daje przy lewarowaniu przyzwoity zarobek (można zająć kilkadziesiąt akcji przy depozycie kilkuset złotych).

 

Przy okazji chciałbym polecić brokera City Index, u którego można zajmować pozycję na wszystkich walorach w formie jednostek CFD. W swoich instrumentach posiada również polskie akcje jak i pochodne indeksu wig20. I co istotnie: można zajmować cześć pozycji jaką oferuje polski broker (u polskiego brokera czyli DM można zająć najmniej 1 kontrakt FW20 z wyceną 20zł za 1 pkt, tutaj zaś można pobrać 1 CFD co jest 1/10 kontraktu polskiego kontraktu). Jest to doskonała alternatywa dla osób z ograniczonymi finansami lub handlującymi na wielu rynkach oraz handlujących systemami. Wielu moich klientów korzysta z usług firmy City Index handlując np. systemem Gold. Zamykanie częściowe pozycji itd.

 

Otwierając rachunek za pośrednictwem mojego serwisu, klient otrzyma wiele bonusów i przywilejów. Proszę pisać w tej sprawie lub dzwonić. Więcej wyjaśnię.

 

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz