Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Serwis poleca

Analiza wykresu wig20 na koniec dnia, 16.12.2019r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu wig20 – interwał tygodniowy.

Średnioterminowe wsparcia zostają osiągane. W mojej ocenie rynek może jeszcze delikatnie pogłębić ostatnie dołki, gdyż wsparcia są nieco niżej oraz zniesienia fibo.

Układ przypomina mi trójkąt i też nieprzewidywalność ruchów jest typowe dla trójkątów.

Ruch Y, jak widać na wykresie, jest pięciofalowy. Nie mam jeszcze zdania co do zakończenia piątej fali w fali Y ale niewątpliwie jest ona bliska zakończenia lub już się skończyła. Co to oznacza dla techników? Według mnie zwrot na rynku jest bardzo bliski i być może naprzemiennie worki papierów są już napełniane.

Nie wiemy jeszcze natomiast jakiego rodzaju może to być wzrost, korekcyjny, krótkoterminowy lub w średnim terminie. Ale spokojnie, pewności nigdy nie mamy dlatego stosujemy stopy zyskowne.

Jak rozpocznie się wzrost to można wówczas podywagować jak daleko on zaniesie rynki. Na szybko i z bardzo dużym marginesem błędu moge wyrazić moje zdanie, że możemy znajdować się w fali 4. To co rozrysowałem w kształcie trójkąta może być właśnie korekcyjną czwórką. Mówi się potocznie i skrótowo, że jak nie da się narysować falowo coś albo zbyt długo trwa ruch korekcyjny, to na pewno jest to fala 4.

A teraz. Jeśli to 4 to znaczy, że mamy szanse osiągnąć nowe szczyty? Według teorii tak. Rynek pewnie zaskoczy nas nie jeden raz ale gdzieś z tyłu głowy ten scenariusz można mieć na uwadze. Poziomy 2600 pkt. są możliwe ale równie możliwe jest, że najpierw zobaczymy poziomy 1995 pkt. jako dopełnienie/dobicie do wsparć.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz