Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Analiza wykresu wig20, 10.09.2019r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu wig20 – interwał H2.

Wczoraj pisałem o wsparciu, które było na tyle ciekawe że warto było pobrać pozycje na wzrosty. Wybicie ostatniego szczytu dało sygnał techniczny (o czym pisałem), są to zazwyczaj zagrania bezpieczniejsze ale dające mniejszy zysk w przypadku natrafienia korekty, zaś nowego trendu zyski są nieograniczone przy odpowiednim prowadzeniu pozycji zyskownych.

Agresywnie również można było handlować przy znacznie niższej odległości do stopa ale takie wejścia częściej zaliczają stop loss. Mimo wszystko obie preferencje są zyskowne w dłuższym stosowaniu, czego dokładnie uczę na moich szkoleniach indywidualnych.

Co teraz mamy na wykresie?

Ruch odbywa się w kanale i wskazuje na długość swingów 1:1 czy inaczej pisząc takiej samej długości a więc typowe dla korekt.

Wszystko zależy od naszego założenia przyszłego ruchu. Jeśli wystarczy nam tylko tyle to zysk jest ciekawy, kasujemy go lub część jego i ustawiamy bezpiecznego stopa.

Natomiast jeśli liczymy na ruch trendowy, który ma również szanse to już teraz zabezpieczamy nasze pozycje na mały zysk i czekamy na wariant który rynek wybierze.

Dawno nie pisałem artykułów szkoleniowych z powodu braku czasu. Bardzo jestem zaangażowany w inne projekty. Szkolenia prowadzę już bardzo rzadko, w przypadku maili w tej sprawie mogę się umówić ale termin jest mocno ustalany, gdyż mój czas jest bardzo ograniczony

Handel na giełdzie jest dodatkiem do pracy i projektów w firmie mojej. Nie traktuję go jako źródło głównego dochodu i to samo polecam moim rozmówcom.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz