Analizy

Analiza wykresu wig-u 20 i kontraktów terminowych, interwał godzinny, 5.10.2014r.

Podziel się postem:

W ostatnich analizach zakładałem spadek cen kontraktów terminowych oraz wartości indeksu wig20.

Dzisiaj natomiast widzę pewne wsparcia na tych walorach z interwałów godzinowych i zarazem możliwości do ewentualnego odreagowania rynków.

Tym bardziej, że kilka dni temu zamieściłem analizę rynku amerykańskiego, gdzie zakładane wzrosty nadeszły w kolejnych dniach.

Idąc zatem „tropem” giełd zagranicznych spodziewałbym się spowolnienia tempa spadku lub odbicia cen.

 

Wig 20 – interwał godzinowy.

 

Tutaj widzimy wyłamanie ceny z kanału spadkowegoio ponowny powrót. W tej chwili sytuacja jest niepewna, ponieważ widać duże emocje ale niewątpliwie wsparcia zatrzymały spadki.

Do większych wsparć troszkę brakuje (inaczej ma się sytuacja na wykresie kontraktów terminowych).

Oscylatory wskazują wyprzedanie i wskazują dywergencje. Narysowałem przyspieszoną linię trendu, której pokonanie może dać sygnał krótkoterminowy kupna. Stop poniżej dołka.

 

wig20h1510

 

FW 20 – interwał godzinowy.

 

Wykres kontraktów znacznie lepiej pokazuje wsparcia i dojście ceny do nich.

Zarówno: dolna linia kanału spadkowego, wsparcie poziome i zniesienie fibonacciego, skutecznie zatrzymały spadek ceny powodując natychmiastowe odbicie.

Końcówka sesji zepsuła byczy zapęd i nawet dobrze. Widocznie za wielu widziało okazję więc potrzebny był prysznic,żeby zamieszać w głowach inwestorom.

Jest jeszcze kilka innych wskazań do rozpoczęcia odbicia (narysowałem lub opisałem na wykresie) lub pozostania na obecnych poziomach przez pewien czas.

Przed nami jeszcze dwa opory intra skumulowane w jednym miejscu, których trwałe pokonanie może dać zarobić parę złotych.

 

fw20h1510

Podziel się postem:

Dodaj komentarz