Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie Promowane wyniki analiz

Analiza wykresu usdchf, 8.09.2021r.

Podziel się postem:

Analiza wykresu usdchf – interwał H4.

W poprzedniej analizie wskazywałem miejsce sygnalne oraz opisałem układ umożliwiający handel na wzrosty.

Jak widać na dzisiejszym wykresie kontynuacyjnym, że rynek podąża za wybiciem z trójkąta. Zysk już wynosi 80 pipsów od mojego wejścia. Większość pozycji zamknąłem, ponieważ jest wieczór i wiele może się zmienić przez noc a jutro tez będą okazje do handlu. Zarobek z kilku pozycji jest bardzo ładny dlatego trzeba realizować zyski jak tylko rynek daje okazje.

We wrześniu nie planuję szkoleń, ponieważ mam za dużo pracy w firmie ale tez uhandlowałem dość sporą część kapitału i szkolenia nie są dla mnie celem zarobkowym mimo, że kosztują pieniądze. Sam w życiu odbyłem ok 4 szkoleń indywidualnych i kilka internetowych, nawet szkoliłem się u kanadyjskich trederów i ogólnie pozytywnie oceniam naukę. Po latach jednak wypracowałem techniki wygodne dla mnie. Dają dość dobre wejścia, całkiem niezłą stopę zwrotu i co ważne wciąż jest aktywny na rynku. Nie czytam już żadnych zewnętrznych analiz. Opieram się głównie na własnych technikach i do nich już tylko mam zaufanie.

Śledziłem ostatni zagrania Pana Zaorskiego, nawet poczytałem o jego metodologii wejść i wszystko wyglądało w teorii dobrze. Oprócz tego, że zasłynął z obrażania at’owców to jeszcze zyskał popularność dzięki dobrym wynikom.

Niestety ostatnio kiedy obserwowałem jego handel z doskoku na nagrywanych sesjach to chyba w wakacje stracił prawie 400 tys zł. Wiosną stracił jakiś run? I teraz prawdopodobnie znowu zasilił konto o kolejne 430 tys zł.

Giełda nie jest łatwa i handel jest obarczony ogromnym ryzykiem i stara prawda nadal jest aktualna, że aby zarobić duże pieniądze trzeba ryzykować większym MM. Ale skoro zasady AT nie są akceptowane przez lekkomyślnych handlowców to często takie wpadki mają miejsce. Być może i zarabia duże kwoty i „wpadki” rzędu kilkuset tysięcy złotych są jedynie małym krokiem w tył to ja osobiście nie akceptuję takiego handlu.

Cenię sobie pracę, cenię sobie inwestycje pasywne, których mam coraz więcej. Cenię sobie prowadzenie firmy jako stałego dochodu. Oraz cenię sobie projekty jako inwestycje jednostkowe. A giełdę cenię za to jaką jest i z tego źródła również mam całkiem dobre pieniądze, gdyż nie muszę robić tego na siłę. Mogę być poza rynkiem długi okres czasu i jest mi dobrze.

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz