Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie Serwis poleca

Analiza wykresu usdchf, 26.08.2021r.

Podziel się postem:

Analiza wykresu usdchf – interwał tygodniowy.

Po urlopie, gdzie cały czas handlowałem ale mniej czasu poświęcałem na publicystykę, wracam do pisania. Myślę, że w razie systematycznie, tylko wtedy gdy pojawią się ciekawe sytuacje rynkowe.

Jak wspominałem na urlopie cały czas byłem przy wykresach ale tylko z nawyku, handlowanie przez 20 lat jest jak „narkotyk”, mimo świadomego odpoczynku ciągnie do zerkania na wykresy. A jeśli już się zerknęło i nagle pojawił się mój ulubiony układ to czemu by nie zagrać.

Tak przy okazji zamieszczam scan 3 miesięcznych moich pogrywań. Handluję od jakiegoś czas niedużym zaangażowanie % mojego konta. Cenię sobie obecność na rynku ale już nie gonię. Po tylu latach nie muszę na siłę ugrywać dużych sum, co w konsekwencji kończyło się większym spadku kapitału. Jest taka zasada, że po kilku-kilkunastu dobrych zagraniach czemu nie podnieść stawki i wtedy przychodzi kilka pozycji stratnych. Na szczęście ten etap mam już za sobą.

Poniżej wykres krzywej kapitału z 3 miesięcy. Spokojny handel małym mm pozwala spokojnie „dorabiać”.

Myślę, że od września wrócę do szkoleń. Jak poprzednio planuję 2 miesięcznie. Praca zawodowa i firma nie pozwala mi szkolić a nie jest to cel.

Wracając do sytuacji a wykresie pary walutowej eurchf. Myślę, że cena dotarła do wsparć średnioterminowych skąd rynek wykonał solidny swing wzrostowy, W tej chwili mamy korektę w fali 1 w 1. Jeśli rynek wykona popyt, który przebije trwale opory ma szansę na kontynuację wzrostów.

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz