Analizy

Analiza wykresu srebra, interwał dzienny, 3.03.2013r.

Podziel się postem:

Cena srebra wykonała spory spadek od szczytu i obecnie znajduje się w ciekawych miejscach. W poprzednich wpisach również pobierałem pozycje na wzrost i skutek był w sumie dobry (1 ruch dał duży zarobek, 2 ruch aktywował stop loss), ważne że bilans jest dodatni na obu transakcjach. Dlatego tak ważne są zlecenia obronne, o których często piszę. Nie zawsze mamy rację na rynku więc stratę trzeba szybko ciąć.

 

Wracając do omawianego wykresu. Spadek przybrał postać kanału (białe linie), zaś ostatnia fala spadkowa mieści się w przyspieszonym kanale (linie czerwone). Jak widać ostatnia świeczka pojawiła się na linii kanału, wspartej dodatkowo miejscem fibo oraz ciekawym układem falowym w ostatnim ruchu.

Niewątpliwie miejsce strefy wsparć jest atrakcyjne ale czy rynek będzie je respektował to inna sprawa. Ja oczekiwał będę na sygnał, którego jeszcze nie ma choć jest blisko. Warto poczekać na wybicie kanału i oporów poziomych. Aha z niższych interwałów (h1) struktura nie jest jasna falowo i dopuszczam jeszcze pogłębienie dołka, choć nie koniecznie. Świece dzienne maja większe znaczenie.  Zatem czekamy na sygnały kupna. Geometria rynku nam sprzyja, wszystkie parametry potwierdzają strefę wsparć.

 

Dodałbym jeszcze że wskaźniki oscylacyjne rosną mimo spadku ceny. A w chwili obecnej wskaźnik tworzy dywergencję.

 

Należy oczekiwać siły rynku i można się podłączać. Ruch spodziewany nie szacuje na nowy impuls, być może będzie to tylko korekta całego spadku ale sądzę że i tak winien być zadowalający.

 

SilverD

Podziel się postem:

Dodaj komentarz