Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Promowane wyniki analiz

Analiza wykresu spółki PGNIG, cena zmierza do oporu, 28.10.2019r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu spółki Pgnig – interwał dzienny.

Kilka dni temu pisałem o tej spółce, która jest w moim portfelu. Dzisiaj kurs wzrósł o ponad 4% i zarobek jest już całkiem spory. Nie o to nam jednak chodzi w przypadku akcji.

Cena moim zdaniem podąża w kierunku oporu, gdzie rynek powie sprawdzam. Okaże się czy trend ulegnie zmianie czy będzie to tylko korekta w trendzie spadkowym.

Oznaczyłem ważny i strategiczny moim zdaniem opór, jak zwykle moje kreski, który powinien dać odpowiedzieć co dalej ze spółką PGNIG.

 

Na dzisiaj nie podejmuje się prognozowania czy cena pokona opór, ponieważ chcąc być poważnym odpowiem że nie wiem. Wiem tyle co czytam z wykresu. Mam swoje techniki, którym ufam bo dają zarobić i w tym konkretnym przypadku istnieje duża szansa na wzrost do oporów. Jeśli cena pokona trwale, powtarzam trwale opór to wtedy myślenie moje o tej spółce będzie rozwinięte. Dojdzie prawdopodobnie przebicie overbalance plus kilka innych wskazań, pokażą się nowe możliwości. Na tę chwilę rynek ma zadanie – przebić „mój” opór.

 

Analiza wykresu PGNIG – interwał H2.

Zagrożeniem dla w/w scenariusza (zawsze trzeba mieć plan alternatywny), jest zakończenie korekty ostatniej fali spadkowej i kontynuacja trendu spadkowego. Takiej możliwości nie mogę wykluczyć, nawet przy euforycznych wzrostach sięgających dziennie ponad 4%.

 

Ja sobie spokojnie czekam. Zysk na akcjach jest już ponad 7%. Cierpliwości.

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz