Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Serwis poleca

Analiza wykresu spółki JSW, 30.12.2019r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu spółki JSW – interwał dzienny.

Na wykresie widzimy jak ładnie kształtuje się sygnał kupna. Wcześniej korekta abc, potem nowy ruch i teraz wybija się ostatni szczyt.

W normalnych warunkach sysyjnych taki sygnał byłby bardzo ważny ale jak potraktować go w okresie międzyświątecznym kiedy aktywność inwestorów jest bardzo znikoma. Wiadomym  jest, że ceną porusza kapitał. Im większy tym bardziej wiarygodny jest kierunek podążania ceny.
Tak więc analiza jest tylko poglądowa ale warta uwagi.

 

Podstawy do ruchu w górę są. Martwi mnie tylko tło czyli wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia spadków na rynkach zagranicznych, które z automatu pociągną naszą giełdę w dół. Nasza giełda jest i tak bardzo nisko i za bardzo nie ma miejsca na większe spadki, jednak ja upatrywałbym w tym wielką okazję do zakupów długoterminowych po wystraszaniu tzw. „ulicy”. Jeśli na fali paniki oddaliby swoje akcje dzięki czemu ponownie zobaczylibyśmy poziomy na wigu 1800-2000 pkt to byłoby to dobrą okazją na uzupełnienie piepierów w portfelu na lata.

Kolejny czynnik, który blokuje spółki energetyczne i paliwowe to polityka. Na ten temat za wiele nie chcę się rozpisywać ale puki co są tłamszone i blokowane. Myślę, że w nowym roku kiedy uwolnią wzrost cen energii, spółki te pokażą dobre wyniki. Mam na myśli Tauron i inne, które w końcu muszą zaskoczyć.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz