Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Promowane wyniki analiz

Analiza wykresu spółki JSW, 1.11.2019r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu spółki JSW – interwał tygodniowy.

Ostatnio wiele pisałem o tej spółce. Zryw wzrostowy spółki z GPW był i wyniósł nawet skokowo ponad 20% ale jak widać technicznie nic się nie zadziało. Kilka dni po wzrostach przyszło schłodzenie nastrojów czyli wynika z tego, że pierwszy etap wystraszenia inwestorów już za nami. Obroty nadal są bardzo wysokie więc dla mnie jest to sygnał, że zbieranie nadal trwa.

Technicznie na wykres naniosłem dwa ważne wsparcia:

  • wsparcie średnioterminowe poziome
  • zniesienia fibo w postaci poziomów 61.8%.

Na wsparciach kiedy widzę zatrzymanie i obroty to od razu zaczynam zastanawiać się co mogą kombinować „grubaski”. Z doświadczenia wiem, że wzrost nie odbywa się zwykłym układem odwracającym trend lub jedną świecą. Po tak długim i męczącym spodku zmiana trendu rodzi się w bólach. Dokładniej ujmując, wielki inwestor musi stworzyć taką iluzję tzw. „ulicy” że spółka będzie już tylko spadać a akcje są nic nie warte i kto je posiada będzie tylko tracił. Jeśli wystraszą wszystkich, wtedy nastąpią wzrosty!

Proszę samemu odpowiedzieć czy ten etap jest już wykonany i czy efekt psychologicznych został osiągnięty. Pamiętajcie, że „ONI” mają czas i pieniądze że tak kręcić kursem. Z poziomu ok 20zł do 40, 60 czy wyższego jest kilkaset % zysku. Więc chyba wiadomo o jakie pieniądze chodzi przy zaangażowaniu kilku milionów złotych. Takie deale trafiają się raz na kilka lat na spółce dlatego jest ona szczegółowo rozpracowywana.

 

Mylić się mogę i prawdopodobnie mylić się będę ale w mojej ocenie spółka ma szanse na mocne wzrosty, nie wiedząc jeszcze z jakiego poziomu. Piszę teraz, gdyż technicznie widzę wsparcia. Zasadność analityczna jest i podstawy to takich wniosków także. Dlaczego miałbym o tym nie pisać skoro przez lata mojej obserwacji taki mechanizm działał z dużym prawdopodobieństwie.

Zawsze i tym razem także przestrzegam przed ryzykiem inwestycyjnym. Inwestowanie z mniejszym zaangażowaniem finansowym jest bezpieczniejsze.

Co można powiedzieć o spółce JSW? Znajduje się w indeksie wig20, i ze sporym udziałem skarbu państwa, ponad 55%-owym oraz co ważne wypłaca dywidendy. Dość bezpieczny walor mimo problemów operacyjnych.

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz