Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Serwis poleca

Analiza wykresu spółki Invention Med, 8.10.2020r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu spółki Invention Med – interwał tygodniowy.

O spółce dość obszernie pisałem w wakacje i nie ukrywałem, że zakupiłem dość spory pakiet akcji. Miałem kilka telefonów o losy tej spółki, która wypłynęła ciekawymi informacjami na rynek i do razu zyskała zwolenników przyłączenia się do jej misji.

Nadal jestem w spółce, gdyż myślę że potencjał wzrostów jest znacznie większy. Spółka przypomnę posiada wyłączność na sprzedaż testów na COVID19 i ponadto jest wynalazcą wirtualnej strzykawki.

Po większym wzroście nastąpił spadek i w mojej ocenie jest normalnym zjawiskiem, za wiele osób nie może zarobić na tym projekcie. W tym czasie firma przetasowała skład osobowy Rady Nadzorczej, wymieniła się pakietem akcji między spółką SoftBlue i jest już gotowa do budowania poważnego ruchu wzrostowego. Firma Invention Med stała się częścią grupy SoftBlue i teraz obie spółki razem zarządzane posiadają solidne fundamenty do wzrostów. I co ważne obie spółki są wciąż na dobrych poziomach cenowych z dużym potencjałem zysku.

Dzisiaj był dobry dzień dla tej spółki, zanotowała ona wzrost o 18% przy obrocie na poziomie 1.8 mln zł. Zatem dzieje się i widać, że wzrost poparty jest pieniędzmi.

Powyżej wykres tygodniowy INV Med.

Przy mojej cenie 1.15 zł, już zarobek jest całkiem przyzwoity ale sądzę, że sporo jeszcze przed nami. W jeden tydzień spółka nadrobiła prawie cały spadek w poprzednich tygodni, który wydaje się był jedynie okazją do odebrania papierów zniecierpliwionych, którzy sądzili że zyski na poziomie 300-400 % robi się w pierwszej fali wzrostowej.

 

Wykres dzienny pokazuje wybicie linii trendu spadkowego z tym że zaznaczam, iż spółki NC nie są zbyt techniczne. Rysuję jedynie poglądowo. Bardziej analiza volumenowa ma znaczenie ale jeśli do tego pokonuje opory na wykresie to przy okazji można brać pod uwagę. Najpoważniejszymi oporami na tę chwilę są okolice 2 i 3 zł. To już będzie oznaczało zyski na poziomie 200 i 300 %, a po tych oporach można śmiało przyznać, że nawet nieograniczone.

Na koniec wniosek, iż wzrostom niestety pomaga sytuacja w Polsce związana z ilością osób zakażonych. Nie można się cieszyć z tego zjawiska ale jest to w tym przypadku prawdopodobieństwo dość duże korelacji.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz