Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Analiza wykresu spółki Invention Med, 28.07.0202r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu spółki Invention Med.

Spółka Invention Med jest moją perełką. Pisałem o niej wcześniej. Mimo, że jest z indeksu New Connect wzbudziła moją uwagę wielkimi obrotami (dzisiaj przekroczył 10 mln zł), co jest bardzo dużym wyczynem. W mojej ocenie mamy do czynienia z ogromnym procesem akumulacji a wręcz rozpoczynającą się hossą kilkunastomiesięczną minimum. Od mojego wpisu kurs urósł już ponad 60%.

Sam posiadam te papiery i to dość spory pakiet i tak samo jak państwo jestem zainteresowany wzrostem wartości tej spółki. Pisałem o tym odważnie nawet jak spadały ceny ponad 10%.

Kilka słów o spółce. Jest z branży medycznej i jest jedynym podmiotem prowadzącym dystrybucję testów na koronovirusa na wyłączność w Polsce a od jakiegoś czasu w innych krajach. W dobie pandemii to chyba wystarczająca informacja. W Polsce nie maleje ilość zakażeń, natomiast w Niemczech ogłoszono drugą falę tego wirusa. Myślę, że spokojnie można obserwować tę spółkę, gdyż problem ten zagości u Nas przynajmniej do wiosny przyszłego roku.

 

Wykres posiada kilka kresek technicznych, natomiast w tym wypadku bardziej wziąłem pod uwagę fundamenty i obroty. Jak widzę milionowe obroty na akcjach tak naprawdę z zerowych lub symbolicznych to wiele nie trzeba już tłumaczyć.

Pytanie tylko na jak długo paliwo to będzie napędzało tę spółkę, zapewne wielu odpadnie wcześniej, inni uznają że wystarczy a ja trochę poobserwuję. Takie spółki mają potencjał przynajmniej kilkaset jak nie kilka tysięcy procent. Jeśli jest to hossa związana z poszukiwaniem szczepionek i metod leczenia a przy tym potrzeba jest masa testów to rynek na ten rodzaj usług jest ogromny. Dodatkowo firma posiada umowy wyłączności co z automatu „wycina” konkurencję to według mnie za kilka miesięcy możemy czytać o nowych milionerach z tej branży, mam nadzieję że zarobią też uświadomieni w tej dziedzinie.

Poprzedni wykres publikowany na łamach mojego serwisu.

 

Wykres kontynuacyjny z 68%-owym zyskiem. Ja kupowałem trochę wyżej w dwóch pakietach. Ogólnie jestem zadowolony z zakupów a żywo jestem zainteresowany finałem przygody z tym walorem. Może być niezła niespodzianka porównywalna ze spółkami gemingowymi i IT.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz