Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Serwis poleca

Analiza wykresu spółki CD Projekt, 15.01.2021r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu spółki CD Projekt – interwał tygodniowy.

Na wykresie tygodniowym oznaczyłem ciekawe wsparcia. W mojej ocenie jedno z tych wsparć zatrzyma spadek bądź spowoduje czasową korektę.

 

Analiza wykresu spółki CD Projekt – interwał H2.

Przedstawia jeden ze scenariuszy, który może być rozgrywany. W mojej ocenie niebawem przyjdą na rynek kupujący, ponieważ emocjonalna przecena była spowodowana raczej falą ataków na nowa grę z powodu błędów. Mimo wszystko zarząd poradził sobie z tym tematem, natomiast premiera wypadła dobrze finansowo. I jeśli nie wiemy o co mogło chodzić to wiadomo, że chodzi o pieniądze.

Spójrzmy inaczej na tę sprawę. Jak spowodować aby spółka, która notuje same sukcesy i niebawem ma wydać dobrą grę na cały świat mogła być poddana głębszej korekcie? Korekcie, która jest zdrowa dla wszystkich a najbardziej udziałowcom posiadającym większe pakiety. Pryz okazji jest/była okazja przewietrzyć stan posiadania a dokładniej mówiąc sprzedać drogie akcje i dokupić sobie gdy będą tańsze. Zarząd spokojnie obserwował przecenę na giełdzie bo w przypadku dostępu do wyników finansowych wiadomą rzeczą jest, że powrót do poprzednich poziomów jest realny. Jeśli spółka ma dobre fundamenty i stabilne przychody to nie ma się czym martwić.

Psychologicznie rzecz biorąc także nie ma niepokoju. Spółka jest w subindeksów IT/gamingowe a w dobie pandemii chętniej te produkty są kupowane i używane. Co stoi na przeszkodzie zarabiać? Plotka czy nawet błędy w grze? Które są częstym zjawiskiem, gdyż to użytkownicy są najlepszym recenzentek i oni na żywo sprawdzają towar. W razie błędów poprawią się online i tyle.

Myślę, że sentyment się odwróci gdy spółka pokaże wyniki kwartalne.

Teraz co na wykresie?

Pokazałem scenariusz z korektą abc. Jeśli tak jest to fala c nam się skończyła. Jeśli jeszcze nie to nie panikujemy tylko obserwujemy kolejną strefę wsparć i szukamy kolejnych sygnałów kupna na niższych TF.

Duża jest szansa na rozegranie tej spółki na niższe poziomy wówczas przecena będzie wynosiła ponad 50%. Teraz cena jest o połowę niższa co jest dobrym wynikiem i trudnym do osiągnięcia w spółkach o takich fundamentach bo nie sądzę aby tej spółce groziła upadłość czy bankructwo wbrew pewnym opiniom.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz