Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Analiza wykresu ropy, 31.12.2018r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu ropy (Brent) – interwał H4.

W ostatni dzień roku napisze kilka zdań o sytuacji na wykresie ropy. Od kilku dni rynek ropy wykazuje skłonności do popytu. Nie dziwi fakt, gdyż ropa jest w mocnym trendzie spadkowym i sporo została przeceniona.

Ostatnia zwyżka (impuls), może być odreagowanie w większej skali. Nas interesuje kolejny ruch czy to w ramach fali nowego impulsu czy korekty. Mimo wszystko tę sytuacje opiszę.

Sytuacja na wykresie przedstawia możliwe zakończenie korekty i nowy ruch w górę. Linia trendu została pokonana co powinno spowodować kontynuację ruchu.

 

 

W okresie urlopowym lub świątecznym rynki nie „pracują” technicznie więc wszelkie analizy należy traktować z większą ostrożnością. Nie sugeruję zakazania handlu ale warto ograniczyć w tym czasie zaangażowanie. Do pełnego handlu wrócimy w styczniu.

Pamiętamy aby na pojedynczą pozycję nie przeznaczyć więcej niż 0.5 – 2% kapitału. Bywają traderzy, którzy ryzykują więcej ale wówczas należy mieć przygotowanie merytoryczne, doświadczenie rynkowe itd.

W przyszłym roku powstanie pokój inwestora, gdzie będę publikował moje wykresy robocze z oznaczonymi miejscami wejścia w pozycję z poziomem stop. Z racji czasu przeznaczonego na serwis z powodu licznych projektów zawodowych analizy będą dotyczyły głownie interwałów tygodniowych, dziennych i niekiedy H4. Z resztą na przestrzeni kilkunastu lat doświadczenia dochodzę do przekonań iż są to interwały, gdzie skuteczność analiz i „traidów” jest najbardziej skuteczna a handel bezpieczny.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz