Aktualności Analizy Komentarze i opinie Serwis poleca Towary, surowce

Analiza wykresu ropy, 12.06.2020r.

Podziel się postem:

 

Pisałem o stanie przedzawałowym indeksów akcyjnych na giełdach zagranicznych i dzisiaj ładną lukę na naszym wig-u jako konsekwencji oberwania w dniu wczorajszym na pozostałych parkietach.

Mnie tym bardziej ciesz bo miałem założone pozycje na spadki na spółce kghm, o czym pisałem w analizach.

Na samym otwarciu wyrzuciłem wszystkie bo wiem, że teraz będzie podciąganie na siłę aby pokazać drobniejszym inwestorom, że nic się nie stało po czym zdołują w kolejnych godzinach lub dniach.

Wczoraj byłem bardzo aktywny bo wiele się działo. Głownie skalpowałem bo na dłużej było spore ryzyko, rynek za emocjonalny był. Skalpowałem kilkanaście razy na nikkei i sp500 wieczorem. Zazwyczaj po 5% spadku na koniec dnia giełdy łapią oddech i małe odreagowania. No i tak sobie pykałem na m5 i m1 elki.

Co dzisiaj?

Ładny układ powstał na OIL i błędem byłoby tego układu nie rozegrać.

Analiza wykresu OIL – interwał m5.

W dobrym okienku czasowy i na poziomach wsparcia, próbowałem „łapać” koniec korekty ostatniego swingu. Układ jest techniczny bo poparty ruchem zmieniającym trend krótkoterminowy, zaś zagranie było z kategorii agresywnych bo na lokację nie po wybiciu oporu.

Po kilkunastu minutach był komfort podniesienia stopa ponad wejście czyli luz. Już nic się złego wydarzyć nie może. I takie jest moje podejście do handlu. Jak najmniejsze ryzyko.

Teraz mam już zamkniętą spora cześć tej pozycji i za chwilę zamknę resztę. Nie chcę dzisiaj handlować, gdyż szkoda dnia a ten tydzień mam bardzo udany. Nie napiszę skromnie że prawie wszystkie wejścia miałem zyskowne. Skuteczność zagrań/wejść w tym tygodniu wyniosła 95%.

Dlaczego to piszę?

Ostatni kursant, zapytał mnie o skuteczność moich technik. Trudne pytanie bo nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie. Zależy od rynku, od emocji w danym okresie inwestorów, od danych, od wyników gospodarczych, od okresu (wiedźmy itp) i wynoszą od 60-90%. Ważniejszą kwestią jest odpowiednie dobieranie pozycji względem własnego kapitału i prowadzenia pozycji.

Teraz jest moment na podsumowanie tygodnia, raczej analizy Swoich zagrań i zarobki podsumowuję w tygodniowych okresach. Nie chce mi się prowadzić dziennika inwestora, gdyż nie jest to moim zawodem. Wykonuję to w formie dodatkowej i hobbystycznie, mimo że zyski z handlu bywają wielokrotnie wyższe od środków z pracy i firmy. Przychód stały daje ogromny komfort psychiczny: Ja nie muszę Ja mogę.

Taka jest właśnie skuteczność moich technik. W tym tygodniu bardzo wysoka, ponieważ rynek dał dobre okazje, rynek był techniczny.

Poniżej wykres Oil.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz