Aktualności Analizy

Analiza wykresu przenicy i kukurydzy, 14.05.2016r.

Podziel się postem:

Z rana zabieram się za analizę weekendową, ponieważ niedługo wyjeżdżam na szkolenie siatkówki plażowej. Przede mną kolejny sezon i wypadałoby zdać egzaminy. Miedzy nauką, pracą znalazłem czas na giełdę. Z wyższych interwałów do analizowania wykresów wystarczy kilkanaście minut dziennie aby spokojnie i skutecznie handlować. Dzisiaj po ściągnięciu danych i przejrzeniu wykresów natrafiłem dwa ciekawe sygnały z interwałów dziennych: pszenica i kukurydza. Oba wykresy wskazują na możliwe odwrócenie trendu. Później można będzie chwilka na zerknięcie w indeks towarowy i surowcowy, gdyż miedź zaczyna również wyglądać apetycznie.  

Fcorn – interwał dzienny.

Sygnał klasyczny po wyjściu ceny ponad linię trendu spadkowego korekty ostatniego swingu. Stopujemy pod korektą. Wcześniej cena „puknęła” we wsparcie poziome i jednocześnie geometryczne. Wskaźniki pomagają, więc do dzieła. Pozycje w portfelu i dalej już tylko obserwacja.

fcornD

FWheat (kontrakt na pszenicę) – interwał dzienny.

Sygnały podałem wcześniej na niższym poziomie cenowym. Układ orgr zrealizował swój zasięg zgodnie z zasadą długości szyi. Dzisiaj natomiast mamy kolejne wskazanie do wzrostów. licząc tylko ostatni swing wzrostowy. Stop dość blisko, więc zaryzykować można po raz kolejny. Uwaga. Całość w górę może być również korektą.

przenicaD

Powyższe sygnały są sygnałami wstępnymi, zaś techniczne lub potwierdzenie wstępnych wystąpi po zaistnieniu kolejnych warunków do wzrostów (dla mnie podstawą jest teoria dowa – jako najbardziej skuteczna metoda AT).  

Podziel się postem:

Dodaj komentarz