Analizy

Analiza wykresu platyny, interwał H4, 1.02.2015r.

Podziel się postem:

Zapisz się na NEWSLETTER i otrzymuj bieżące analizy.

 

Obiecałem analizę w weekend i trochę mi czasu dzisiaj zeszło na wczasowaniu. Jestem na nartach i trochę się rozleniwiłem zapominając co obiecałem.

 

Platyna – interwał H4.

 

Pragnę przedstawić wykres platyny, który w chwili obecnej przedstawia spadek być może w ramach korekty ostatniego wzrostu.

Miejsce wsparcia wyznaczyło kilka wzniesień zgrupowanych fibo (metoda Danielewicza) oraz wsparcie poziome.

Jak widać cena odbiła się od strefy wsparć, nie wiemy jeszcze na jak długo. Sygnał krótkoterminowy powstał wcześniej, zaś techniczny czy sugestia do większych wzrostów przyjdzie po pokonaniu linii trendu. Wiadomo znacznie wyżej ale bezpieczniej.

 

platynah4

 

Czytelne sygnały zajęcia pozycji były wcześniej a teraz poszukujemy ponownego wejścia w ramach przyłączenia się do trendu.

Jak widać miejsca wsparć i oporów, które ja stosuję często dają odbicie ceny. Wielkość odbicia można wykorzystać na wiele sposobów, krótko lub długoterminowo, choćby podnosząc stopy na pod istotnymi dołkami prowadząc pozycje. Nigdy nie wiemy jaki ruch nastąpi po sygnale. Może to być trend lub po prostu konsolidacja.

Zapraszam na moje szkolenia, podczas których uczę wyznaczać ważne wsparcia i opory. rozpoznawać trend i prowadzić pozycje kilkoma technikami.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz