Analizy

Analiza wykresu pary walutowej gbp/chf, 13.03.2016r.

Podziel się postem:

Ciekawie rysuje się układ na parze walutowej gbp/chf. Ostatnie minima zatrzymały się na istotnym wsparciu poziomym i w dodatku na poziomie zniesienia fibo.

Od dołka rynek wykonał swing wzrostowy i obecnie „rysuje” prawdopodobną korektę tego wzrostu. Moim zdaniem jest jeszcze trochę miejsca na wykończenie korekty (oznaczyłem wsparcie lokalne niebieskim prostokątem), co jednocześnie może spowodować schłodzenie wskaźników oscylacyjnych.

Kilka słów o wspomnianym wskaźniku. Ostatni dołek został dobrze zasygnalizowany na wskaźniku za pomocą dywergencji co jest dla mnie kolejną wskazówką do postrzegania rynku w kontekście odwrócenia trendu (przynajmniej krótkoterminowo). Pierwszy ruch zawsze jest wstępny, zaś kolejny winien być przynajmniej równy pierwszemu, dlatego też poszukuję dogodnego miejsca do podłączenia się do nowego trendu.

Przy okazji zasugerowałem pewien scenariusz (oczywiście dużo za wcześnie ale warto brać go pod uwagę na etapie wstępnego planowania), którym jest kształtowanie się prawego ramienia w układzie ORGR.

 

Wybicie linii trendu oraz oporów poziomych oznaczonych na wykresie będzie potwierdzeniem sygnałów wstępnych. Mam nadzieję, że w tym czasie będzie posiadali już w portfelu odpowiednie pozycje.

Przypominam o atrakcyjnej ofercie brokera HFT Brokers o gwarantowaniu otrzymania iphona 6S jeśli zarobi się 30% w 30 dni handlu. Link do promocji TUTAJ.

 

Wykres dzienny gbp/chf.

gbpchfD

Podziel się postem:

Dodaj komentarz