Analizy

Analiza wykresu pary walutowej AUD/CAD, interwał dzienny, 26.01.2014r.

Podziel się postem:

Bardzo fajny układ tworzy się na parze walutowej AUD/CAD. W mojej ocenie może to być układ korekcyjny.

Jeśli określiliśmy hipotetycznie trend, wówczas pozostaje nam obliczenie poziomów zakończenia bieżącego ruchu.

ja wyliczyłem dwa poziomy wsparć a w zasadzie strefy wsparć.

Na pierwszy aktualnie przebywamy i choć widać pewną walkę na tym poziomie to uważam, że są spore szanse na jego pogłębienie. Kolejne wsparcie jest ostatnim większym jakie widzę. Po przebiciu trwały przez cenę kolejnego wsparcia mój opisywany układ straci na znaczeniu.

 

Średnioterminowo mamy szansę na wielkie wzrosty na tym walorze. Układy dzienne i tygodniowe pokazują budowanie platformy pod wielkie ruchy. Nie będę prognozował na ile pipsów bo może to być w setkach i tysiącach. Najważniejsze aby taki ruch nam nie uciekł.

 

Prawdopodobnie będę coś podbierał z niższych TF ale przy zaistnieniu sygnału dziennego pewnie się skuszę na dłużej tym razem.

 

AUDCADD26

Na prawej części wykresu proszę zwrócić uwagę na kształtujący się wielki układ/formację ORGR. Linia szyi to sygnał średnioterminowy. Ja jednak stosuję sygnały agresywne, które padną znacznie wcześniej ale to już na forum i szkoleniach.

Przy okazji podam ciekawostkę, która nie jest opisywana w publikacjach poświęconych AT. Formacje głowy i ramion powinny być nachylone lekko w kierunku aktualnego trendu. Przekładając na nasz wykres, prawe ramię powinno pogłębić poziom lewego ramienia. Może to być intra ale jest traktowane jako pogłębienie. Dlatego, jest to dla mnie również podpowiedź o zaliczeniu niższych poziomów przez cenę w tym przypadku.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz