Analizy

Analiza wykresu par walutowych aud/chf i gbp/nzd, 24.01.2016r.

Podziel się postem:

Na dzisiejszy wieczór zaplanowałem dwie analizy weekendowe,. Pierwsza dotyczyć będzie walut, zaś w drugiej przedstawię średnioterminowe układy na indeksach zagranicznych.

 

Aud/chf – interwał dzienny.

Na wykresie dziennym możemy dostrzec układ cenowy ORGR lub też spodka i kilka innych. Ogólnie rzecz biorąc są to układy odwracające trend.

Ja skupiłbym się bardziej na prawym ramieniu, które w mojej ocenie szykuje się do wybicia szybkiej linii trendu w następnie mamy szansę wybić linię szyi.

Miejsce spadku wypadło na wsparciu geometrycznych i poziomym, jak również zbiegło się z dolną linia kanału.

Mając zatem sprecyzowane wsparcie pod kątem istotności, możemy oczekiwać odbicia a nawet zmiany trendu. Ważnym będzie pokonanie kolejnych oporów i potwierdzenia kierunku nowo obranego trendu. Pamiętać należy również o poziomie stop, bez którego nie można handlować na dłuższą metę.

audchfD

 

Gbp/nzd – interwał dzienny i H4.

Ciekawie wygląda też układ na parze walutowej gbp/nzd. Swing wzrostowy może zwiastować zmianę tendencji a nawet trendu?

gbpnzdD

W powiększeniu ostatniego fragmentu wykresu warto zwrócić uwagę na formację świecową powstałą na wsparciu.

Nie będę opisywał sygnałów (pozostawię to moim klientom szkoleń) w tym miejscu z uwagi na wiele czynników i rodzajów sygnałów. Pokonanie kolejno linii trendu pozwoli zakładać dalszy wzrost ceny na tym walorze.

gbpnzddcz2

Wykres 4-godzinny.

Sytuację dokładnie zobrazuje wykres H4. Wsparcie intra wyznaczone w kanale dokładnie pozwoliło określić zakończenie spadków. Patrząc teraz w górę, mamy dywergencję, wsparcie i otwartą drogę do ruchu wzrostowego. Wybicie linii trendu winno spowodować przyspieszenie ruchu.

gbpnzdh4dzisiaj

Podziel się postem:

Dodaj komentarz