Analizy

Analiza wykresu kontraktów terminowych FW20 oraz spółek akcyjnych PZU i PKO BP, 12.01.2014r.

Podziel się postem:

Analizę  wykresu kontraktów terminowych rozpocznę od interwału dziennego.

 

Kontrakt jest w trendzie spadkowym, zaś w tych okolicach znajduje się coraz więcej wsparć. Układ cenowy tworzy klin spadkowy. Oscylatory szybkie pokazują silne wyprzedanie rynku, natomiast oscylator wolny w każdej chwili może dać sygnał.

Co ważne, cena dociera do ważnych zniesień fibo oraz wsparć poziomych.

 

fw20,10

 

Przejdźmy teraz do wykresy 4-godzinnego.

Ostatni swing spadkowy układa się na kształt impulsy spadkowego. I o ile układ ten jest poprawny oraz wsparcia zadziałają, mamy szansę otrzymać impuls do wzrostu.

Oscylatory na interwale H4 wskazują wyprzedanie oraz sygnały kupna.

W zależności od technik inwestycyjnych istnieje możliwość poszukiwania sygnałów kupna.

W tej chwili mamy trend spadkowy, jednak przy odpowiednim zarządzaniu pozycją i oczywiście zabezpieczeniem stopem. można próbować kupowaniem kontraktów po wystąpieniu sygnału.

 

FW20H410,1

 

Analiza wykresu spółki PZU.

 

Na wykresie spółki PZU widać masę wsparć. Wszystko zależy od siły trendu panującego. Jeśli jednak na indeksie wig20 czy kontraktach (patrz analizę wyżej) nastąpi odbicie to i spółki mają szansę zanotować wyższe poziomy cenowe.

Wracając do analizy wykresu.

Jeśli układ spadkowy jest korekcyjny, wskazują na to wsparcia poziome połączone ze wzniesieniami fibo. Dodatkowo ostatni swing spadkowy porusza się w kanale spadkowym.

Bardzo możliwe, że cena będzie dążyła do kolejnej półki wsparć na wysokości zniesienia fibo 76.4%. Tam również znajdują się wsparcia poziomie i inne.

Zatem podsumowując opis wykresu można przyjąć, iż zbliżamy się do mocnej strefy wsparć. Wszystko teraz w rękach inwestorów. Czy dane wsparcia będą respektowane czy też nie.

 

pzuh412

 

Analiza wykresu spółki PKO BP.

 

Sytuacja analogiczna występuje na spółce PKO BP. Również występuję wile wsparć. Wsparcie poziome oraz fibo. Wielkie znaczenie posiadają wskazania oscylatorów, na których doszło do dywergencji w podfali. Ponadto warto zwrócić uwagę na bardzo duży wolumen na świecach ostatnich. Taka aktywność inwestorów po pewnym spadku może oznaczać zakupy.

 

PKOh412

Podziel się postem:

Dodaj komentarz