Analizy

Analiza wykresu kontraktów terminowych FW20, interwał tygodniowy, dzienny i 4-godzinny, 30.01.2014r.

Podziel się postem:

Dzisiejsza sesja w mojej ocenie była bardzo ciekawa i wniosła wiele jasności dla dalszego obrazu wykresu kontraktów terminowych FW20.

Rozpocznę od przedstawienia sytuacji na wykresie tygodniowym.

Na wykresie chcę pokazać jedynie ciekawe wsparcie poziome oraz wskazanie oscylatora, na którym widać dywergencję. Nie ma to zapewne większego znaczenia ale jako ciekawostkę podaję dla osób lubiących techniki podwójnej ramy czasowej dla wskazań oscylatorów. Podsumowując dwa ostatnie zdania widzimy sygnał dany na wskaźnikach tygodniowych.

 

FW20W30

 

Interwał dzienny.

Wykres dzienny posłuży nam do wskazania dokładnych wsparć poziomych oraz miejsc fibo.

Jak również widzimy sygnały płynące ze wskaźników oscylacyjnych.

Nadal sytuacja falowa nie jest znana, więc pozostaje zajmować pozycje na fraktale i swingi.

Co ważne oraz istotne do odnotowania to dzisiejsza walka sprzedających z kupującymi na sesji. Widać dokładniej jak napłynął większy kapitał na rynek skoro z takiej przeceny porannej zdołano „wyciągnąć” kurs na wysokie poziomy, tworząc tym samym dość ciekawą świecę a w połączeniu z poprzednią prowzrostową formację.

Na takie sygnały nie można być obojętnym.

 

FW20D30

 

Interwał 4-godzinny.

Wykres niższych interwałów pokazuje dywergencje cenowe na ważnych wsparciach (opisanych wyżej) oraz poważne świece nacechowane siłą rynku.

Widać, że cena pokonała krótkoterminową linię trendu spadkowego (dokładniej na wykresie godzinowym) i tym samym padają pierwsze sygnały kupna.

Sądzę, że ponownie mamy szansę zarobić co nie co  na wzrostach. Tym bardziej że widzę możliwości odbiciowe na indeksach zagranicznych. Zatem sytuacja zewnętrzna trochę się ociepla, mimo iż zakładam owe odbicie jako korekcyjne na tę chwilę.

Ponieważ pisałem o nie pewnej sytuacji falowej z uwagi na ruchy „trójkami” to sygnały bieżące trudno ocenić w dłuższej perspektywie. Istotne jest zatem ustawienie węższych stopów na wzrostach, choć odnoszę wrażenie że może on zaskoczyć wielu inwestorów. Oczywiście nie ogłaszam hossy, ponieważ nie ma ku temu podstaw,a w tej chwili widzę przynajmniej korektę ostatnich spadków.

 

FW20H430

Podziel się postem:

Dodaj komentarz