Analizy

Analiza wykresu kontraktów terminowych FW20, interwał godzinowy, 13.12.2013r.

Podziel się postem:

Ostatni ruch przyniósł nam ok 120 pkt od sygnału technicznego i 150 od sygnału agresywnego.

Link do analizy z sygnałem sprzedaży oraz zamknięciem sygnału: http://galeriazyskow.pl/aktualizacja-wykresu-kontraktow-terminowych-fw20-zamniecie-sygnalu-na-s-zysk-ponad-120-pkt/

 

Od tamtego momentu uważam, że bezpieczniej jest być bez pozycji do czasu choćby przebicia trwałego poprzedniego szczytu.

Strefa wsparć jak widać nadal działa. Przedstawiłem ją na kilku wykresach w poprzedniej analizie. Moje strefy wsparć często odwracają trend lub cena przechodzi w trend boczny.

Oczywiście na tę chwilę uważam że możemy mówić jedynie o odreagowaniu po pierwszym impulsie spadu.

 

Co na wykresie bieżącym?

Pobity dołek o kilka pkt i poszukiwanie symptomów przesilenia spadku. Wiadomo kiedyż muszą one przyjść i nawet gdyby okazały się jedynie korektą. Sądzę że najbezpieczniej jest poczekać do pokonania linii trendu lub ostatniego szczytu strategicznego (myślę o falowym). Wówczas można powiedzieć o przyszłym podłączeniu sie do ruchu.

Z pomocą przychodzą oscylatory. Choć wiemy już że nie działają one w trendzie i strefy wykupienia czy wyprzedania mnie nie interesują to jednak większość szybkich pokazuje dywergencje, nawet 3-krotne a tym razem i na macd widać dywergencje, gdzie zdarzają się dość rzadko.

 

W zasadzie tyle na dzisiaj, może jutro dowiemy się więcej.

Agresywne próby łapania longów kosztują ale tym razem widać próby „ubijania” dołków. I teraz osoby lubiące „zagrywać” pod trend mogą poszukiwać sygnałów. Najlepiej w bliskiej odległości od wsparć.

 

fwh1 fw20h

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz