Analizy

Analiza wykresu kontraktów terminowych FW20, interwał dzienny, 7.05.2014r.

Podziel się postem:

Zbierałem się wczoraj do tej analizy i kolejny raz dzisiaj w południe, kiedy cena docierała do wsparć wcześniej wyznaczonych. Nie ukrywam, że wolałem wyczekać do ataku popytu aby mój scenariusz dojrzał. Wyprowadzenie sesji spadkowej z niemal 0.8% spadku jest dobrym osiągnięciem byków.

 

Wykres przedstawia typowy ruch wzrostowy impulsem oraz korekty abc z jasno sprecyzowanym wsparciem. W związku z tym przyszły ruch wzrostowy winien wynieść na nowe szczyty.

 

Widzimy zaznaczone dwa wsparcia i pomimo walki na pierwszym, równie dobrze cena może jeszcze zawitać do kolejnego. Pisze to na wszelki wypadek, gdyż pogłębienie obecnego dołka nie zaburzy jeszcze koncepcji.

 

Kilka słów o strefie wsparć.Wsparcie wypadło dość precyzyjnie w obszarze kilku wsparć wyznaczonych różnymi narzędziami i technikami:

  • zniesienie fibo,
  • dolna linia kanału spadkowego,
  • wsparcie geometryczne,
  • układ falowy (korekcyjny) z równością fal.

Dodając troszkę dziegciu może mieć zastrzeżenie do samego układu fali C. Tutaj raczej oczekiwałbym pełnego impulsu ale załóżmy, że może on być a nie musi.

 

fw20m14

 

Na dzisiaj to tyle. Pragnę nadmienić, że pomysł z dzisiejszym wsparciem powstał na chacie grupy inwestorów przez kolegę Jacka. Kilka dni temu Jacek zamieścił wykres z dzisiejszym wsparcie i wystarczyło tylko cierpliwie czekać aż rynek do niego dotrze.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz