Analizy

Analiza wykresu kontraktów terminowych fw20, interwał dzienny, 6.08.2013r.

Podziel się postem:

No i kolejny poziom oporu zadziałał. Poprzedni spowodował korektę o ok 50pkt.  Ciekawe czy ten poziom wywoła większą przecenę?

 

Analizę wykresu zacznę od miejsca, które zatrzymało tendencje wzrostową.

opór poziomy (czerwona linia), który zbiegł się z linią trendu spadkowego wyznaczoną po szczytach. Ten poziom jest dość znaczący i powiedziałbym strategiczny w kontekście przyszłej próby pokonania go.

 

fw20D_001

 

Ponownie naniosłem górną linię klina. Uznałem ją po jej pokonaniu przez cenę za nieważną, ale w tej chwili uważam, że ma ona również znaczenie z sensie naruszenia. Taki wyskok i szybki powrót jest dobrym sygnałem i często płaci.

 

Celowo napomniałem o klinie przechodząc powoli do próby oznaczeń falowych. Jeśli dobrze analizuję (jest to jedna z opcji oznaczeń, ale chyba najsensowniejsza na tę chwilę) to rynek mógł wykonać impuls TUP-em. Do tego na oporze opisanym wyżej, utworzył ciekawą formację prospadkową zwaną gwiazdą wieczorną. Jak grać na takie formacje to już nie będę pisał, raczej każdy wie. Stop mamy zlokalizowany ale jedynie co może przeszkodzić to prawdopodobna jutrzejsza luka spadkowa. Sądzę, że najlepsze byłoby szukanie wejścia po korekcie jeśli takowe będzie.

 

Zasięg ewentualnej korekty to okolice oznaczone prostokątem lub nieco niżej. Później będziemy się martwić co dalej. Dajmy sobie kilka dni na analizę najbliższych ruchów. Powinny wiele „powiedzieć”.

Nie mam już czasu na analizę rynków giełd zagranicznych ale wyglądają one bardzo podobnie pod względem technicznym. Myślę tu SP500, dax i Ftse oczywiście Futures.

 

fw20D_002

Podziel się postem:

Dodaj komentarz