Analizy

Analiza wykresu kontraktów terminowych fw20, interwał dzienny, 22.07.2013r.

Podziel się postem:

Witam wszystkich czytelników. Na wstępie muszę wytłumaczyć się z braku wpisu w weekend. Wszystko prze kolejny turniej siatkówki plażowej, po prostu brakło czasu oraz odsypianie zmagań boiskowych.

 

Co nowego na naszym parkiecie?

We wcześniejszych analizach opisywałem wielokrotnie sytuacje powstania sygnału kupna oraz ewentualnych zasięgów. Dzisiaj opory zaczynają być osiągalne i najbliższe kilka dni powinny dać podpowiedź o losach krótkoterminowego trendu wzrostowego.

Zakładając że mamy do czynienia tylko z korektą abc (takie założenia stawiam zawsze na początku sygnałów jako pierwsze TP dla danego ruchu), widzimy opór geometryczny oznaczony obszarem niebieskim. Są to okolice 2290-2310 pkt. Tutaj oczekiwałbym walki i zapewne zamknięcia znacznej części pozycji L.

Oscylatory wskazują strefy wykupienia ale tym nie przejmowałbym się za bardzo, gdyż w trendach mają prawo. Jedynie co może wskazywać na przesilenie to spadek wartości każdego z przedstawionych oscylatorów przy pobijaniu szczytów przez cenę. Oczywiście oscylator może tę stratę nadrobić więc jeszcze nie tragizujmy… ale „lampka powinna zaświecić”.

Falowo w tej chwili nie podejmuję próby rozpisania poczekajmy na więcej danych.

 

Reasumując okolice oporów zaczynają się pojawiać na wykresach i widać oznaki wyczerpywania się ruchu. Co może być jeszcze niepokojące dla trendu to malejące obroty. Tutaj jednak jestem w stanie wytłumaczyć ten fakt okresem wakacyjnym i mniejszej aktywności inwestorów, Ja jestem również tego przykładem (oczywiście mało znaczącym).

 

fw20

 

Poniżej sam wykres z oporami i fibo wew.

 

fibonki

Podziel się postem:

Dodaj komentarz