Analizy

Analiza wykresu kontraktów terminowych FW20, H4 i H1, 2.11.2014r.

Podziel się postem:

Wcześniejszy wpis dotyczył okolic szczytowych dla kontraktów terminowych. Od tamtego miejsca rynek wykonał korektę zgodnie z oczekiwaniem ok 40-50 pkt. Ostatni tydzień przyniósł wzrosty gdzie zaprowadził rynek na nowe szczyty.

Osobiście mimo byczego nastawienia rynków zagranicznych i w tym polskiego, widzę możliwości do wykonania większej korekty.

Na wykresie przedstawiłem dwa ciekawe opory poziome, które pokrywają się ze zniesieniem fibonacciego. Dopuszczam jeszcze nadbicie obecnych szczytów o kilka pkt.

Sygnałem sprzedaży będzie pokonanie linii trendu oraz wsparcia poziomego. Obecnie widzimy dodatkowo dywergencję wskaźnikową w stosunku do ceny.

Uwaga, przyszły spadek traktuję na chwilę obecną jako korektę. Zatem nie należy przeceniać spadków, gdyż może okazać się, że nie będzie to trwały spadek, zaś jedynie odreagowanie we wzrostach.

 

Agresywnie S można łapać znacznie wcześniej po pokonaniu wsparć intra.

 

Wykres godzinny.

fw20h1111

 

Ciekawa dywergencja wskaźnikowa, również zaistniała na wykresie 4-godzinnym. Do odnotowania jest fakt malejących obrotów na ostatniej fali (piątej) wzrostowej.

 

fw20h4111

 

Do pełnej analizy międzyrynkowej warto zerknąć na wykres wig-u 20.

Podobne okolice ceny w stosunku do oporów, jak i wskazań wskaźnikowych z malejącymi obrotami na wzroście co może stawiać cały ten wzrost od dołka w sytuacji niezdrowej  fundamentalnie.

 

wig20h41111

Podziel się postem:

Dodaj komentarz