Analizy

Analiza wykresu kontraktów terminowych FW20, 25.02.2015r.

Podziel się postem:

Kilka tygodni temu pisałem o wielkim potencjale wzrostowym na wykresie kontraktów terminowych i indeksie wig20. Wówczas poziomy cenowe były na poziomie 2340-50 na których widziałem wskazania techniczne do rozpoczęcia wzrostów. Od tamtego czasu kilka razy podłączaliśmy się do trendu.

 

Dzisiaj wydawać się może, że rynek osiągnął zasięg wzrostu oraz istnieją szansę na wykonanie korekty lub powrót do spadków.

 

Wykres dzienny fw20.

Wczoraj rynek dotarł do oporów liniowych i poziomych. Dzisiaj dodatkowo pojawiła się ciekawa formacja świecowa. O sygnałach spadku nie ma mowy mimo, iż widzę momenty przesilenia. Moje techniki nie polegają na sprzedawaniu na spodziewany koniec trendu. Cena powinna pokonać strategiczne poziomy aby myśleć pozycjach spadkowych.

Oscylator stochastyczny wskazuje dywergencje. Może on jeszcze przebić ostatni szczyt, jednak w chwili obecnej oscylator nie znajduje się na wartościach ostatnich ekstremów.

 

fw2025

 

Wykres 4-godzinny FW20.

Interwał 4-godzinny pokazuje prawdopodobny ruch wzrostowy wykonany impulsem. Możliwe, że cała piątka Elliottowa jest już wykonana lub brakuje jeszcze podfali. Podobnie oprócz wykupienia na wskaźnikach oscylacyjnych powstają dywergencje.

Przebicie linii trendu dostarczy wstępnych sygnałów sprzedaży.

W mojej ocenie mogą to być spadki tylko korekcyjne. I warto obserwować kształt i proporcje przyszłych fal.

 

fw20H425

 

Podstawy do spadku są, teraz warto poczekać na ruch rynku. Jeśli opór zadziała i wskazania moje są słuszne, wówczas mamy szansę liczyć na minimum 100 pkt zysku.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz