Analizy

Analiza wykresu kontraktów terminowych akcji PKOBP, interał godzinowy, 01.02.2014r.

Podziel się postem:

Ostatnie pozycje na tym walorze sporo dały nam zarobić, przypomnę tylko ostatni wpis, gdzie jasno widać „uchwycony”cały ruch wzrostowy. Pisałem również, że walor nie idzie w zapomnienie ale do obserwacji z uwagi na kolejną szansę podłączenia się do trendu.

 

Link do wpisu podsumowującego nasze „zagrania” na kontrakcie PKOBP: http://galeriazyskow.pl/analiza-indeksu-wig20-i-spolki-pko-bp-interwal-godzinowy-26-01-2014r/

 

Poprzednie wskazania dotyczyły dwóch wsparć, obliczonych znacznie wcześniej. Celowo nie zdjąłem owych stref wsparć, żeby pokazać czytelnikom jak wielką siłę mają poziomy przeze mnie określane. Oczywiście z czasem warto modyfikować wsparcia na podstawie kolejnych informacji otrzymywanych z wykresu. Wsparcia na wykresie są obliczone tylko na podstawie pierwszych zmian spadkowych na tym walorze.

 

Widać jak pięknie cena zaliczyła poziom fibo 61.8% i od tamtego miejsca nastąpiło odwrócenie tendencji spadkowej na wzrostową.

Przebicie linii trendu a w zasadzie jeszcze naruszenie pozwala nabierać przekonań do poszukiwania sygnałów kupna.

Sądzę, że najbliższe ruchy dostarczą więcej informacji a może nawet sygnał.

Mam już pewne pomysły i z pewnością przedstawię je w grupie inwestorów na naszym forum.

Na wykresie pokazałem teoretyczne możliwości przyszłego zachowania się ceny.

 

PKOBPkontrakt31H

 

Ponieważ akcje PKOBP wchodzą w skład wigu 20 to warto dokonać oceny całego indeksu aby potwierdzić bądź wykluczyć korelacje obu wykresów i sygnałów na nich występujących. Wszystko zatem zależy od sytuacji zewnętrznej.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz