Analizy

Analiza wykresu kontraktów terminowych indeksy sp500, 2.02.2015r.

Podziel się postem:

Postaram się opisać sytuację panującą na wykresie kontraktów indeksu sp500.

Wcześniej zakładałem korektę na tym walorze, gdzie ostrzegałem o zakończeniu tygodnia i niepewnej sytuacji podczas weekendu. Nie mniej jednak podałem poziom wejścia po wybiciu kanału spadkowego.

Poniżej wykres z piątku, zakładający korektę z sygnałem kupna oczekującym po wybiciu kanału.

 

sp500kontrakth1

 

W okolicy południa rysowałem ponownie kontrakt na indeks sp500 i wyszedłem na narty.

Widzę aktualnie inne spojrzenie na ten walor niż przed weekendem.

Pokusiłem się nawet o rozpisanie fal. Nie jest ona jednoznaczna (jak zwykle w przypadku Elliotta), jednak obie wersje oznaczają wzrost po pokonaniu newralgicznych miejsc.

Jedna wersja zakłada zakończenie całego impulsu spadkowego i po pokonaniu ostatniego szczytu mamy sygnał kupna w okresie krótkim (wykres z godziny 17.00)

 

Drugi wariant zakłada zakończenie korekty rozbudowanej o WXY lub WXYXZ (tutaj zawsze może być problem, z pomocą idą zasięgi docelowe). I ten wariant zakłada znacznie większe odbicie ceny czyli większy wzrost.

 

 

 

fsp500wieczorem

Podsumowując, nie zawsze analiza przebiega tak jak życzyłby sobie inwestor. Osobiście nie robię z tego powodu tragedii, gdyż nie upieram się przy mojej racji, inaczej straciłbym wszystkie pieniądze. Jeśli rynek wybiera inny scenariusz staram się dopasować do niego a nie odwrotnie.

Czas pokaże czy tym razem dobrze zlokalizowałem trend.

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz