Analizy

Analiza wykresu kontraktów FW20, PZU i Copper, 5.11.2014r.

Podziel się postem:

Kilka dni temu pisałem o momencie przesilenia tendencji wzrostowej na polskich indeksach oraz kontraktach terminowych. Wszystko opisałem w poprzedniej analizie, gdzie podałem ciekawe wsparcia, które mogą dać  sygnał do spadków. Link do analizy: http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresu-kontraktow-terminowych-fw20-h4-i-h1-2-10-2014r/

 

Taki dzień przyszedł dzisiaj, na moim rachunku weszły pozycje na spadki. Zobaczymy zatem jak potoczą się losy moich zagrań.

Zysk na tę chwilę wynosi kilkanaście pkt. ale wszystko zależeć będzie od rynków zagranicznych. Obecnie widzimy na siłę ciągnięte indeksy. Zastanawia mnie czy nasz rynek oby nie wyszedł przed szereg wywołując korektę.

 

fw20zysk

 

PZU.

Wczoraj dokonałem analizy spółek z indeksu wig20 ( o najwyższej kapitalizacji), które wyglądają podobnie technicznie do indeksów polskich. Widząc okazję do spadków na spółce PZU, również skusiłem się na ustawienie pozycji oczekującej.

Dobieram walory, którymi mogę handlować za pomocą dźwigni a dokładniej kontraktami CFD (taka sama zasada jak w przypadków CFD kontraktów na rynku terminowym FW20).

Tutaj zyski są zdecydowanie większe, ponieważ rynek po osiągnięciu oporów nagle runął. Potrójna dywergencja szczytów ceny w stosunku do szczytów wskaźnika dała efekty (nie sugeruję podejmowania decyzji za pomocą wskaźnika).

 

pzuzysk

 

Kilka słów o miedzi.

Przed chwilą zerknąłem na wykres miedzi i postanowiłem napisać co nie co.

Cena jest mocno zbita, zaś zatrzymanie nastąpiło na wsparciu. Teraz warto obserwować „jakość” odbicia i poszukiwać sygnałów odwrócenia.

Pierwszym objawem jest pokonanie linii trendu (z wykresu H1). Jest to sugestia agresywnego grania. Z mniejszym SL i mniejsza pozycją OK. Formacja świecowa i kilka innych się zgadza.

Kolejnym sygnałem, technicznym, będzie pokonanie linii trendu.

Na wykresie H1 może być jeszcze jedna okazja (moja ulubiona) znacznie wcześniej niż wspomniana powyżej. Wszystko zależeć będzie od rynku.

Polecam obserwację tego waloru. Nie zapomnijcie o SL, najlepsza analiza również przynosi stratę.

 

copperh45

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz