Analizy

Analiza wykresu KGHM, podsumowanie analizy intraday na parze walutowej CAD/JPY, 26.01.2015r.

Podziel się postem:

Zanim przejdę do analizy spółki KGHM, podsumuje poranne zagranie intra na parze walutowej cad/jpy.

Przypomnę mój wykres roboczy na interwale H1, na którym wskazywałem istotne wsparcie. Wsparcie testowane było drugi raz po czym kurs odbił i w tej chwili ma szansę zmierzać do ostatniego szczytu.

Poniżej wykres z rana.

cadjpyh1111

Istotne było dla mnie wybicie linii trendu ale najważniejsze wsparcie w okolicach zniesienia fibo 74% plus kilka moich wskazań technicznych.

 

A teraz wykres bieżący.

cadjpytrend

 

Jak widać wsparcie zostało przetestowane ale cena nie wybiła wsparcia pod dołkiem. Po wybiciu dołka poprawiłem linię trendu, która wówczas stała się ważniejsza od LT1 (linia trendu). Wielokrotnie pisałem o tym, że inwestor powinien na bieżąco weryfikować układ po zaistnieniu innych wariantów na wykresie. Tutaj mieliśmy taką właśnie sytuacje, linia trendu 2 stała się bardziej czytelna i dała nam kolejny sygnał kupna w skali intra.

Cel ruchu to okolice szczytu, gdzie zysk wyniesie minimum 2:1. Warto wtedy podnieść stopa na bezpieczny poziom i utrzymać przynajmniej część pozycji na ewentualność większego ruchu, który ma szanse zaistnieć.

 

Analiza wykresu spółki Kghm.

W mojej ocenie na wykresie spółki Kghm doświadczamy możliwej korekty ostatniego swingu, który był odreagowaniem. Opisywałem tę sytuację w analizie średnioterminowej i nadal jest ona aktualna.

W tej chwili spadek trwający od kilku dni przybiera kształt korekty. Wrysowałem go w kanał spadkowy. I teraz..

Wybicie kanału/flagi powinien dać sygnał do wzrostów. Następnie wybicie linii oporu (czerwonej) uwiarygodni ten sygnał.

Wydaje mi się, że taki scenariusz ma szanse zaistnieć już jutro przy sprzyjających rynkach zagranicznych oczywiście.

Wskaźniki oscylacyjne wolne jak i szybkie również wspierają moje myślenie.

 

kghmh126

 

Poniżej przypomnę wykres średnioterminowy z przed kilku dni/tygodni.

Dzisiejsza analiza z niższego interwału jest zatem zgodna z kierunkiem średnioterminowym.

kghmdzienny

Wszystko się rozstrzygnie za kilka dni. Jest to tylko analiza. Pewników niestety nie ma ale zarobić się niewątpliwie da.

Przy okazji pragnę przypomnieć o szkoleniach analizy technicznej, które prowadzę w formie indywidualnej. Mając duże doświadczenie na rynku opracowałem wiele technik inwestycyjnych autorskich, które pozwalają zarabiać pieniądze w długim okresie czasu. Większość analiz publikowanych w moim serwisie charakteryzuje się wysoką jakością i skutecznością.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz