Analizy

Analiza wykresu Gold i FW20, 18.01.2015r.

Podziel się postem:

 

Za nami bardzo atrakcyjny tydzień z wieloma fajerwerkami politycznymi i wojną walutową.

Fakt nie dziwi, że zarządzający własnymi Państwami zaczynają martwić się o własne biznesy oprócz naszego kraju, gdzie wyprzedawane są sukcesywnie ostatnie Państwowe aktywa i majątki. Takie zabiegi nie wróżą nic dobrego na przyszłość. Jeśli ktoś nie dba o surowce które posiada i najchętniej pozbyłby się ich sprzedając lub po prostu zamykając to zaczynam martwić się o przyszłość Polskości. My widzimy problem w posiadaniu stoczni czy kopalń a inwestorzy z Niemiec czy Kataru zacierają ręce na dobry biznes.

 

Szwajcaria pokazała nam jak dba się o własną walutę i swoje interesy robiąc porządek z „frankiem” wystraszając inwestorów z całego świata. Tzw. „wojna walutowa” zaczyna przybierać coraz większe pole oddziaływania i bardziej dynamiczne ruchy walut. Najgroźniej zrobiło się u nas, gdzie wielu Polaków posiada kredyty w obcej walucie. Natychmiast zareagowali inwestorzy akcyjni co spowodowało nagły spadek indeksów i lekką panikę.

Moim zdaniem pobujało, pobijało i wszystko wraca do normy.

Po przejrzeniu wykresów spółek akcyjnych nie widzę technicznie żadnych zmian. Indeks wig20 i rynek pochodny co prawda pobił swoje dołki ale wsparcia nadal pozostają te same.

 

Przypomnę moje zagrania z zeszłego tygodnia na kontraktach terminowych.

fw20

Strzałkami oznaczyłem wejścia w pozycje długie, które opisałem dokładnie w analizach. Pierwsze wejście było sygnałem technicznym, drugie intraday’owe. Widać, że zarobić na sygnałach niewątpliwie się da. Odpowiednie zabezpieczenie stopem pozwoliło wyjść z drugiej pozycji na 0, zaś pierwsza profitowała.

 

Nasz przykład pokazuje jak dobrze zrobione analizy mogą zostać zaburzone przez nagłe wydarzenia gospodarcze i giełdowe. Mimo wszystko zagrania z obu wejść w sumie dały zarobek.

 

Gold – H4.

Rynek złota pozostał nieugięty i zamieszanie walutowe nie spowodowało większych zmian.

Nadal trzymamy się naszego planu zapoczątkowanego technicznym sygnałem kupna.

Przypomnę wykres sprzed dwóch tygodni.

 

goldanaliza

Teraz wykres bieżący, na którym widać już bardzo duże zyski.

Sygnał kupna trwa, zdołał pokonać ostatni szczyt i nic nie stoi na przeszkodzie dalszym wzrostom.

 

goldzysk

 

Na koniec jeszcze słówko o parze walutowej nok/sek.

Walor opisywałem wcześniej ale pozwolę sobie podsumować w dzisiejszym wpisie weekendowym.

Wejście, również wpływa na zysk w tym miesiącu. Techniczny sygnał kupna w tej chwili daje już mega zarobek.

Wzrost przerywany korektami jest pozytywnym objawem trendu wzrostowego.

 

noksek

 

Podsumowując ostatni okres, chciałbym zwrócić uwagę na odpowiednie stosowanie technik inwestycyjnych. Nowy Rok przyniósł dynamiczne zmiany podyktowane działaniami zewnętrznymi, gdzie zawsze należy mieć większą czujność.

Sytuacja taka mnie nie dziwi, ponieważ nikt nie powiedział, że inwestowanie na giełdzie jest łatwe – w sensie bez niespodzianek. Mając dobre narzędzie we własnym ręku możemy odpowiednio reagować na zmiany ceny na wykresie aby zarabiać pieniądze w długim terminie.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz